shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

18 Maja 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Aleksander,
Aleksandra, Alicja,
Edwin, Eryk, Eryka,
Feliks, Irina,
Liboriusz, Myślibor,
Wenancjusz
Do końca roku zostało 228 dni.
Odwiedza nas 3 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 1.02.2015 Drukuj
31.01.2015.

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1 lutego 2015

 

1. Dziś – czwarta niedziela zwykła w ciągu roku, która wzywa nas do otwarcia się na głos przemawiającego do nas Boga.

 

2. Jutro – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00; 10.00; 17.00. Poświęcenie gromnic podczas wszystkich Mszy Świętych. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas.

W ramach przygotowania do pierwszej komunii świętej zapraszam dzieci klasy III jutro na Mszę świętą o godz. 17.00 podczas której odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

 

3. We wtorek po Mszy Świętej – błogosławieństwo gardła oraz jabłek z okazji wspomnienia św. Błażeja.

 

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed mszą ranną i wieczorną, dodatkowo w piątek od godziny 16.00. do 17.00.

- Msza święta z godziną świętą o godz.17.00. W ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania we czwartek w tym nabożeństwie, obowiązkowo uczestniczą klasy  Gimnazjalne. Po Mszy Świętej – błogosławieństwo chleba, soli  ku czci św. Agaty.

- Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z komunia wynagradzająca  w piątek o godz. 17.00

- Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę o godz. 7.00 z nabożeństwem różańcowym.

 

6. W najbliższa sobotę o godzinie 16.00 zapraszamy do salki na plebanie wszystkie dzieci na spektakl teatralny pt. Elemelek w wykonaniu aktorów grupy teatralnej z Sandomierza. Również ta grupa w przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych przedstawi Pokutnika w ramach przygotowania do Wielkiego Postu. Natomiast po mszy świętej wieczornej o godz. 15.30 w salce sztukę pt. Rodacy. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

7. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża
Świętego Józefa  poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół
w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościół  przyszłej niedzieli rodziny: Sala 614; Motyka – Król – Klawikowski 173; Galas 388; Kapuśniak 522; Raczek 474; Rusek 663; Maślanka 578; Mac 453; Gac 387; Łaz 364; Góralik – Grabowski 383; Jerzakowski 609; Papiernik 374.

 

9. Z racji kolędy zostawialiśmy w  domach deklaracje zakwaterowania młodych na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku. Rodziny które pragną gościć wtedy młodzież są uprzejmie proszone o dostarczenie wypełnionej deklaracji jeszcze do przyszłej niedzieli, ponieważ parafia musi podać liczbę  do Kurii Metropolitalnej.

 

10. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek święty Błażej, biskup Sebasty w Armenii i męczennik z IV wieku;

- czwartekświęta Agata, dziewica i męczennica z czasów cesarza Decjusza;  

- piątek – święci męczennicy japońscy Paweł Miki i Towarzysze z XVI wieku.

 

 

INFORMACJA SEKCJI LOGISTYKI KOMITETU ORGANIZACYJNEGO ŚDM 2016

Podczas zakończonej wizyty duszpasterskiej do większości rodzin naszej parafii zanieśliśmy Foldery Światowych Dni Młodzieży, zawierające DEKLARACJĘ ZAKWATEROWANIA MŁODYCH podczas tych Dni, które jak wiemy po decyzji Papieża Franciszka odbędą się w Polsce i Krakowie, w lipcu 2016r.

Zwracaliśmy się z gorącą prośbą o otworzenie drzwi swoich domów i ugoszczenie pielgrzymów w dniach 25 lipca – 1 sierpnia 2016 lub krócej. Bardzo dziękujemy tym rodzinom, które zadeklarowały już obecnie gotowość przyjęcia młodych. Obecne prace to pierwszy okres tworzenia bazy zakwaterowania w naszej parafii i diecezji.

Równocześnie prosimy te rodziny, które nie złożyły Deklaracji a chciałyby przyjąć młodych pielgrzymów o zrobienie tego do końca lutego 2015r. Deklaracja ta może być dostarczona również na zwykłej kartce papieru albo przekazana elektronicznie na adres internetowy parafii.

Przypominamy, że spodziewamy się ludzi młodych, w wieku od 14 do 35 lat, nastawionych na głębokie przeżycie religijne. Nie oczekują oni wielkich wygód. Będą mieli własne śpiwory i karimaty. Prosimy o nocleg dla nich oraz o ewentualne zapewnienie im śniadania. Wszelkie informacje z tym związane przekazuje działający przy naszej parafii Komitet Organizacyjny. Udzieli on informacji o dokładnym terminie przyjazdu i wyjazdu, liczbie i narodowości młodych, miejscu ich odbioru, godzinach powrotu z uroczystości. Pozostałe elementy takie, jak np. transport młodych, organizacja ich czasu wolnego, ubezpieczenie czy pomoc w tłumaczeniach zapewni młodym Komitet Parafialny. Za całą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »