shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

18 Maja 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Aleksander,
Aleksandra, Alicja,
Edwin, Eryk, Eryka,
Feliks, Irina,
Liboriusz, Myślibor,
Wenancjusz
Do końca roku zostało 228 dni.
Odwiedza nas 1 gość

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 25.01.2015 Drukuj
24.01.2015.

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

25 stycznia 2015

 

1. Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa.

 

2. W dzisiejszą niedzielę po  Mszy świętej o godzinie 11.00  oraz 15.30 grupa teatralna imieniem Świętego Jana Pawła II dzieci z naszej parafii przedstawią  jasełka w salce na plebani. Serdecznie zapraszamy. Jasełka będzie jeszcze można zobaczyć w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 15.30

 

3. W jutro 26 dzień miesiąca to dzień comiesięcznej nowenny do świętej Anny patronki naszej parafii. Pół godziny przed mszą św. Różaniec pokutny poprowadzi Róża świętej Anny w intencji: o jedność, trwałość rodzin naszej parafii, o odpowiedzialnych rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów.

 

4. We wtorek przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

 

5. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

6. We czwartek – XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Islam, tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby w przyszłości nie dochodziło na świecie do wojen na tle religijnym.

 

7. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża
Matki Bożej Częstochowskiej  poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Natomiast ta róża która prowadzi różaniec zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona  na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel. Bóg zapłać tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary kopertowe na remont plebanii.

 

8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół
w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościół  przyszłej niedzieli rodziny: Sala 355; Sala 381; Kruczek 450; Kruczek 460; Kruczek 393; Galas 188; Kopta 367; Wajda 160; Kruczek – Skoczylas 307.

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek święci Tymoteusz i Tytus, biskupi, uczniowie i pomocnicy św. Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi”

- wtorek – błogosławiony Jerzy Matulewicz, biskup, odnowił Zgromadzenie Księży Marianów i założył dwa zgromadzenia żeńskie

- środaświęty Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, dominikanin, dał mocne podstawy pod rozwój filozofii chrześcijańskiej i teologii

- sobotaświęty Jan Bosko, prezbiter, i poświęcił wszystkie swoje siły sprawie wychowania młodzieży.

 

10. Ogłoszenie Gazety Polskiej. W najbliższą środę o godzinie 18.30 w Domu Katolickim przy ul. 3-go Maja 1A w Myślenicach odbędzie się spotkanie Klubu Gazety Polskiej z reporterem Witoldem Gadowskim. Organizatorzy zapraszają.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »