shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

18 Maja 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Aleksander,
Aleksandra, Alicja,
Edwin, Eryk, Eryka,
Feliks, Irina,
Liboriusz, Myślibor,
Wenancjusz
Do końca roku zostało 228 dni.
Odwiedza nas 2 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 21.09.2014 Drukuj
20.09.2014.

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

21 września 2014

 

1. Przeżywamy dziś 25. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem w naszej ojczyźnie obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takich jak prasa, radio, telewizja, Internet itp. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec.

 

2. Liturgia dzisiejszej niedzieli natomiast zachęca nas do refleksji nad naszą życiową postawą. Nad tym, czy cechuje się ono prawością w postępowaniu. Warto też pomyśleć nad tym, czy nie oceniamy innych zbyt pochopnie i jedynie na podstawie zewnętrznego wyglądu.

 

4. W środę po wieczornej mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

5. We czwartek o godz.19.00. spotkanie chóru parafialnego w salce na plebani. Wszystkich więc, którzy lubią śpiewać i chcą wielbić Boga poprzez śpiew serdecznie zapraszamy.

 

6. W piątek 26 dzień miesiąca to dzień comiesięcznej nowenny do świętej Anny patronki naszej parafii. Pół godziny przed mszą św. Różaniec pokutny poprowadzi Koło przyjaciół Radia Maria w intencji : o jedność, trwałość rodzin naszej parafii, o odpowiedzialnych rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów.

 

7.W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Fatimskiej poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

8. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca o godzinie 11.00 Msza święta dla dzieci. w przyszłą niedzielę. Zapraszam wszystkie dzieci od najmłodszych z rodzicami. Zapraszam wszystkie dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej. Po tej Mszy świętej zostaną poświęcone i wręczone dzieciom różańce.

 

9. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. W tym tygodniu  prosimy o przygotowanie naszej świątyni do przyszłej niedzieli, rodziny: Sala 281; Lelito – Sala 365; Kleszcz – Bartosz 314; Tekiela 444; Kęsek 361; Wierzba 389; Miętka 304; Serafin – Chlebda 297; Motyka 340;

 

10. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekbłogosławiona Bernardyna Maria Jabłońska; dziewica

- wtorekświęty ojciec Pio prezbiter, kapucyn, jeden z najbardziej znanych współczesnych świętych; naznaczony stygmatami

- środaNajświętsza Matka Boża od wykupu Niewolników, Matka Wolności

- czwartekbłogosławiony Władysław z Gielniowa, prezbiter, miał szczególne nabożeństwo do Męki Pański,

- piątekświęci Kosma i Damian, męczennicy, patroni aptekarzy

- sobotaświęty Wincenty a Paulo, prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia - szarytek  

 

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »