shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

18 Maja 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Aleksander,
Aleksandra, Alicja,
Edwin, Eryk, Eryka,
Feliks, Irina,
Liboriusz, Myślibor,
Wenancjusz
Do końca roku zostało 228 dni.
Odwiedza nas 6 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 14.09.2014 Drukuj
13.09.2014.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA - PODWYŻSZENIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO

14 września 2014

1. Czerwony kolor szat liturgicznych wskazuje nam, że dziś obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. To święto zostało ustanowione na pamiątkę odnalezienia relikwii Krzyża przez cesarzową Helenę, matkę cesarza Konstantyna, który przed bitwą z Maksencjuszem na moście Muliwijskim, nieopodal murów Wiecznego Miasta ujrzał płonący krzyż i napis: „W tym znaku zwyciężysz” i okazało się, że symbol śmierci stał się symbolem zwycięstwa. W 313 roku cesarz ogłosił edykt wolnościowy, kładący kres prześladowaniom religijnym, a krzyż stał się symbolem chrześcijaństwa.

 

2. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września. Pamiętajmy o tej inicjatywie by wesprzeć modlitwą, wyrzeczeniem i ofiarować to w intencji dobrego wychowania dzieci i młodzieży, abyśmy mieli społeczeństwo moralnie i duchowo silne i stabilne.

 

3. W poniedziałek po wieczornej Mszy świętej spotkanie wszystkich rodziców dzieci które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej  spowiedzi i komunii świętej.

 

4. W środę po wieczornej mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

5. W kalendarzu liturgicznym w najbliższy czwartek, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał. Szkole Podstawowej w Krzyszkowicach patronuje św. Stanisław Kostka, dlatego zapraszam dzieci dyrekcję grono pedagogiczne oraz rodziców na Mszę świętą o godzinie 11.00.

 

6. We czwartek o godzinie 16.00 rozpoczynamy spotkania dzieci grupy teatralnej im. Bł. Jana Pawła II. Dzieci uzdolnione i nie tylko, które chcą poprzez śpiew zdolności artystyczne chwalić Pana Boga serdecznie zapraszamy.

 

7.Najbliższy piątek jest trzecim miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej Wystawienie Najświętszego Sakramentu z Adoracją i modlitwami do Bożego Miłosierdzia polecając  zmarłych z naszych rodzin wypominanych w naszym kościele.

 

8. Spotkanie ministrantów i lektorów w najbliższą sobotę w salce na plebanii po Mszy świętej o godzinie 7.00. Zapraszamy również wszystkich tych chłopaków którzy chcieli by zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu.

 

9.W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętego Dominika poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

10. Za tydzień trzecia niedzielę miesiąca o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z wypominkami rocznymi za naszych bliskich zmarłych.

 

11. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. W tym tygodniu  prosimy o przygotowanie naszej świątyni do przyszłej niedzieli, rodziny: Fornalik – Łętocha 187; Murzyn 512; Nawała 15; Jędrzejczyk – Dyrda 344; Szlachetka 197; Kruczek 11; Obłaza 330; Obłaza 343; Marszałek – Gażdzik 88.

 

12. W tym tygodniu wspominamy:

- poniedziałek - Matkę Bożą Bolesną, Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej,

- wtorekświętych Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku;

- środaświętego Roberta Bellarmina, biskupa i doktora kościoła,

- czwartek - świętego Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży

- piątekświętego Januarego, biskupa i męczennika

- sobotaświętych Andrzeja Kima Taegona, kapłana i  Towarzyszy, męczenników koreańskich,

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »