shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

18 Lipca 2024
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Erwin, Erwina,
Kamil, Karolina,
Robert, Roberta,
Szymon, Unisław,
Wespazjan
Do końca roku zostało 167 dni.
Odwiedza nas 2 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 5.05.2019 Drukuj
04.05.2019.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

5 maja 2019

 

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

 

2. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego

 

3. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. W tym dniu nasza młodzież przyjmie sakrament Bierzmowania z rąk ks. bp Damiana Muskusa o godzinie 18.00.  Dlatego wyjątkowo w środę rano Msza Święta koncelebrowana z nowenną do Matki Bożej Nieustającej oraz nabożeństwem majowym. Spowiedź dla młodzieży bierzmowanej we wtorek od godz. 16.30 do 18.00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i świadków..

 

4. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie po mszy wieczornej o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 15.00.

 

5. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Różaniec o godz. 9.00. Bardzo prosimy aby róża Różańcowa świętego Józefa poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

6. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do uroczystości Sakramentu Bierzmowania oraz do przyszłej niedzieli rodziców młodzieży przystępującą do bierzmowania.

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się pod chórem  

 

8. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęty Filip i święty Jakub, Apostołowie,

- środaświęty Stanisław, biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, oraz patron chrześcijańskiego ładu moralnego.

 

10. Sołtys w ciągu tygodnia w domu w godzinach od 18.00 do 20.00, a 11 kwietnia w sobotę w salce na plebanii będzie przyjmował podatek rolny w godzinach od 8.00  do 12.00 oraz od 14.00 do 16.00.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »