shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

18 Lipca 2024
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Erwin, Erwina,
Kamil, Karolina,
Robert, Roberta,
Szymon, Unisław,
Wespazjan
Do końca roku zostało 167 dni.
Odwiedza nas 3 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 5.06.2016 Drukuj
04.06.2016.

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

5   czerwca 2016

 

1.Dziś Pan Jezus przychodzić do nas ze swoją uzdrawiającą mocą i łaską. Czyni to przede wszystkim przez sakramenty, zwłaszcza w Eucharystii, kiedy staje się dla nas pokarmem na życie wieczne. Pozwólmy Panu Bogu działać w nas i przez nas. Korzystajmy z Jego darów jak najowocniej i jak najczęściej.

 

2. We wtorek na Mszę świętą godzinie 8.30 zapraszamy Dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz młodzież Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej z racji święta patronalnego Szkoły.

 

3. W środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z nabożeństwem czerwcowym.

 

4. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego wieczoru po Mszy świętej o godz. 18.00 wspólnie śpiewamy litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, parafian i nie tylko.

 

5. W najbliższą sobotę 11czerwca naszą świątynię nawiedzą znaki ŚDM Krzyż oraz ikona Matki Bożej. O godzinie 15.00 będzie wprowadzenie do kościoła, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza  święta ślubna. O godz. 16.15 nabożeństwo dla chorych. O godz.17.00 spotkanie modlitewne dla młodzieży – obowiązkowo młodzież gimnazjalna. Godzina 18.00 Msza święta koncelebrowana z kazaniem  i wyprowadzenie symboli z kościoła do parafii Mogilany.  

 

6. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętego Maksymiliana Marii Kolbe  poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

7. Serdeczne podziękowanie składamy rodziną które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Fornalik 229; Suder – Pitala – Gabryś 233; Paluch 162; Magiera 545; Pachowicz 539; Pitala 167; Wronka – Ostafin 28; Kurek 33; Zych – Figiel 385; Pitala 34.

 

8. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęty Norbert, biskup

- środaświęta Jadwiga, królowa, której życie można podsumować słowami „Ona była tak sławna i ceniona w całym świecie katolickim dla wspaniałej postawy moralnej, że wszyscy czcili ją za życia jako wzór świętości”;

- czwartekświęty Efrem, diakon i doktor Kościoła

- piątekbłogosławiony Bogumił, biskup; gorliwy pasterz misjonarz, pustelnik oraz człowiek wielkiej modlitwy;

- sobotaświęty Barnaba, Apostoł; Dzieje Apostolskie charakteryzują go jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.

 

9. Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności. Polecamy ich Bożej Opatrzności Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi..

10. Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krzyszkowicach informuje o organizacji imprezy pod nazwą  „I Tour de Krzyszkowice”, która odbędzie się w dniu 11.06.2016r.  na terenie Krzyszkowic w godzinach 13.30 – 17.00  Informacje szczegółowe na plakatach.

 

11. Wyjazd Pielgrzymki Koła Gospodyń Krzyszkowice Dworzanki do Lichenia w sobotę 11 czerwca o godzinie 5.00 z parkingu od kościoła. Powrót w niedzielę około godziny 22.00. Jest prośba od organizatorów by zabrać ze sobą stosowne ubranie, które pozwoli na wejście do kościołów.

 

13. W przyszłą niedzielę w zakrystii będą do odebrania film wideo oraz fotografie z pierwszej komunie świętej

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »