shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ochotnicza Straż Pożarna
OSP Krzyszkowice w PSP Myślenice Drukuj
21.02.2015.
Bezpieczne Zimowiska to coroczna akcja organizowana m.in. przez Państwową Straż Pożarną w Myślenicach w okresie ferii zimowych . Jest to okazja, ( po uprzednim zgłoszeniu zorganizowanej grupy i ustaleniu terminu) do zwiedzenia jednostki i bliższemu zapoznaniu się ze sprzętem ratowniczym. Celem akcji jest rozpowszechnianie i popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy i tematów związanych z ochroną przeciwpożarową a także przybliżenie samej służby strażaka i jego ważnej roli w społeczeństwie.
Podobne zagadnienia są też jednym z celów statutowych każdej jednostki OSP. Z myślą o realizacji tych celów i korzystając z zaproszenia Ochotnicza Straż Pożarna w Krzyszkowicach zorganizowała w niedziele 15 lutego wycieczkę do PSP dla dzieci i młodzieży z naszej jednostki. Zwiedzanie rozpoczęło się od przedstawienia zasad alarmowania , zadysponowania poszczególnych jednostek OSP a także, co bardzo ważne, przestrzegano przed powiadamianiem straży o nieprawdziwych zdarzeniach czyli tak zwanych fałszywych alarmach. W drugiej części zwiedzania zaprezentowano nam sprzęt, samochody a także specjalistyczną odzież ochronną. Całość wycieczki zakończyły pytania i indywidualne rozmowy ze strażakami. Jednym z ważniejszych wydarzeń podczas naszej wizyty był autentyczny wyjazd PSP do zdarzenia. Mogliśmy być świadkami spokoju, opanowania a zarazem szybkości reakcji strażaków zawodowców.
OSP Krzyszkowice serdecznie dziękuje strażakom Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach za miłe przyjęcie, prezentacje swojej służby i fachowe a jednocześnie zrozumiałe dla młodych przedstawienie sprzętu i innych tematów związanych z pożarnictwem.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 60 z 121