shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

18 Maja 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Aleksander,
Aleksandra, Alicja,
Edwin, Eryk, Eryka,
Feliks, Irina,
Liboriusz, Myślibor,
Wenancjusz
Do końca roku zostało 228 dni.

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 4.01.2015 Drukuj
02.01.2015.


 

 

 

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

4 stycznia 2015

 

1. Dziś – druga niedziela po Narodzeniu Pańskim. W dalszym ciągu pochylamy się nad tajemnicą wcielenia Słowa Bożego i Narodzenia Zbawiciela.

 

2. We wtorek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli, misyjny Dzień Dzieci, a zarazem Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. W Kościołach Wschodnich tego dnia jest obchodzona wigilia Bożego Narodzenia. U nas porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w każdą niedziele w ciągu roku. Błogosławieństwo kredy oraz kadzidła na wszystkich Mszach. W tym dniu szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne. Składka, oraz ofiary, które składamy zabierając poświęcone kadzidło, są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.

 

3. W środę po wieczornej mszy św.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

4. Spotkanie opłatkowe dla wszystkich nauczycieli Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz nauczycieli emerytów w sobotę po wieczornej Mszy świętej w Salce na plebanii

 

5. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Świętej Anny  poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

6. W najbliższą niedzielę po mszy świętej o godz.15.30 spotkanie kolędowe Rady Parafialnej, Róż Różańcowych, Koła Radia Maryja, Chóru, Scholi, Grupy teatralnej dzieci i młodzieży, Ministrantów, Lektorów  w salce na plebanii. Bardzo serdecznie zapraszam.

 

7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół
w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościół  przyszłej niedzieli rodziny: Raczek 640; Fornalik 300; Fornalik 403; Mika 82; Mika 168; Konarski – Gołąb 435; Kyrcz 84; Wajda – Pasionek 321; Soska – Raczek 195; Dudzik 589; Sala 223.

 

8. Za tydzień będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego.

 

9.W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy. Plan kolędy na nadchodzący tydzień jest następujący:

poniedziałek – Góra – p. Raczek – p. Szewczyk

                       – Od Włosani – p. Sikora – p. Skoczylas

środa – Nadlas – p. Wójciak – p. Schaefer

czwartek Nadlas – p. Burda – p. Kucharczyk

piątek – Dudzino  - p. Zakrzyński – p. Kruczek

sobota Od Zawady p. Fijoł – p. Łukawski

             – Pod Dębiną – p. Sala – p. Niedźwiedź

 

 

 

 

 

 

 

       
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »