shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

18 Maja 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Aleksander,
Aleksandra, Alicja,
Edwin, Eryk, Eryka,
Feliks, Irina,
Liboriusz, Myślibor,
Wenancjusz
Do końca roku zostało 228 dni.
Odwiedza nas 7 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 28.12.2014 Drukuj
26.12.2014.

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

28 grudnia 2014

 

1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin,

 

2. W środę przypada wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Msza Święta z nieszporami na zakończenie starego roku o godz. 17.00. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, odśpiewamy suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2014 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Zachęcamy do licznego udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym.

 

3. W czwartek rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2015, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój, a także pierwszy czwartek miesiąca. Porządek Mszy Świętej  – jak w każdą niedziele.

 

4. W tym tygodniu przypadają również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św. ranną i wieczorną.

 

5. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godz. 7.00 z  Nabożeństwem Różańcowym.

 

6. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Fatimskiej poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Natomiast ta róża która prowadzi różaniec zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona  na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel. Bóg zapłać tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary kopertowe na remont plebanii.

 

7.Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu.  Bóg zapłać za ofiarę  na kościół. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie naszej świątyni do  przyszłej niedzieli następujące rodziny: Raczek 334; Konarski 638; Pitala – Grabowski – Talaga 331; Raczek – Kaczmarczyk - Rumian 261; Bujas 534; Serafin 57; Szczeciński 508; Motyka 151; Marszałek 80; Raczek 64.

 

8. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Plan kolędy jest następujący na ten tydzień następujący:

29.12.2014 (poniedziałek)

– Brzeg – p. Pitala – p. Gaździk

– Dół – p. Organista – p. Krzanowski

30.12.2014. (wtorek)

– Góra – p. Bajorek – p. Marszałek

– Dół – p. Sala – p. Cholewa

2.01.2015 (piątek)

– Góra – p. Fornalik – p. Szatan

– Dół - p. Wronka – p. Sala

3.01.2015 (sobota)

– Góra – p. Sala -. p. Galas

– Podlas, koło Dworu – p. Kicek– p. Szlachetka, Rodak, Bartosz

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »