shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

18 Maja 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Aleksander,
Aleksandra, Alicja,
Edwin, Eryk, Eryka,
Feliks, Irina,
Liboriusz, Myślibor,
Wenancjusz
Do końca roku zostało 228 dni.
Odwiedza nas 6 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 23.11.2014 Drukuj
22.11.2014.

34 Niedziela Zwykła w ciągu roku

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

23 listopada 2014

 

1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka.            Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.

 

2. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nam naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.

 

3. W środę po wieczornej mszy św.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

4. We czwartek z racji spotkania Kapłanów z dekanatu Mogilańskiego w naszym kościele zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. koncelebrowana za zmarłych kapłanów z naszego dekanatu o godzinie 19.15. Zapraszamy parafian do modlitwy  za zmarłych duszpasterzy pracujących w naszej wspólnocie parafialnej.

 

5. Przygotowując się duchowo do Światowych Dni Młodzieży pragniemy otoczyć modlitewną troską dzieci i młodzież, nauczycieli, katechetów, proszą o łaskę żywej wiary dla każdej rodziny oraz dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W tych intencjach oraz osobistych będziemy się modlić podczas wyznaczonej dla naszej parafii nocnej adoracji w Kaplicy Wieczystej Adoracji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z 29 na 30 listopada to jest z soboty na niedzielę. Zapraszam bardzo do wzięcia udziału w adoracji parafian. Adoracja rozpoczyna się od godz. 21.00  i trwa do godz. 6.00 rano.

 

6. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Rodzinna Świętego Franciszka poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

7. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca  o godzinie 11.00 Msza święta dla dzieci w przyszłą niedzielę. Zapraszam wszystkie dzieci od najmłodszych z rodzicami. Zapraszam wszystkie dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej. Podczas tej Mszy świętej zostaną poświęcone i wręczone dzieciom książeczki, natomiast bezpośrednio po Mszy spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w salce na plebanii.

 

8.Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu.  W tym tygodniu prosimy o przygotowanie naszej świątyni do  przyszłej niedzieli następujące rodziny: Duda 239; Pitala – Szilder 563; Tylek – Wrona – Mirek 178; Suder 183; Pitala – Piątek 179; Czernecki 498; Półtorak 533; Raczek 191;

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek – święty Andrzej Dung-Lac, prezbiter i jego Towarzysze, męczennicy wietnamscy;

- wtorek – święta Katarzyna Aleksandryjska, dziewica i męczennica

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »