shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

18 Maja 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Aleksander,
Aleksandra, Alicja,
Edwin, Eryk, Eryka,
Feliks, Irina,
Liboriusz, Myślibor,
Wenancjusz
Do końca roku zostało 228 dni.
Odwiedza nas 6 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 5.10.2014 Drukuj
09.10.2014.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

5 października 2014

 

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca października, która jest zarazem 27 niedzielą zwykłą w ciągu roku. Liturgia tej niedzieli przypomina nam, że mamy się troszczyć o Chrystusowy Kościół, o jego rozwój, o wzrost wiary, nadziei i miłości w każdym z nas.

 

2. Październik, jak zapewne pamiętamy, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. W tym miesiącu zapraszamy również na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym kościele codziennie po mszy świętej wieczornej o godz. 17.00, natomiast w każdą niedzielę października o godz. 15.00.

 

3. W tym tygodniu, we wtorek, święto patronalne róż różańcowych. Wszystkich członków i sympatyków tego kręgu modlitewnego zapraszamy na Mszę św. o godz.17.00. Wszystkich Zelatorów zapraszam na krótkie spotkanie na plebanie. Róże różańcowe są to 20-osobowe grupy, których członkowie odmawiają codziennie jedną dziesiątkę różańca i w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec przez te osoby. Raz w miesiącu następuje zmiana odmawianej tajemnicy. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się w to dzieło włączyć, zachęcam do tworzenia kolejnej Róży. Jest już kilka osób zapisanych.

 

4.W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Maksymiliana Marii Kolbe poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

5.W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz Kościoła w Polsce. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu świętego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecam życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę  w przyszłą niedzielę.

 

6. W niedziele wspólnota Domu dziecka  będzie sprzedawała znicze przed kościołem. Dochód ze sprzedanych zniczy przeznaczony będzie na potrzeby dzieci z domu dziecka „Moja Rodzina” z Pawlikowic koło Wieliczki.

 

7.Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. W tym tygodniu  prosimy o przygotowanie naszej świątyni następujące rodziny: Romaniak 506; Twardosz 407; Szlachetka 408; Paryl 446; Bartosz – Kulesz 401; Rodak 547; Zapała 628; Woźnica – Bajorek – Kuzio 368; Jurkowski 656; Borowski 681.

 

8.Zbliża się dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Cennym darem dla naszych bliskich zmarłych będzie przyjęta w ich intencji spowiedź i Komunia św. Na wypominki roczne i jednorazowe  przyjmuje w kancelarii po mszy św. w dni powszednie. Można również na przyszły rok dokonać rezerwacji intencje Mszy świętej.

 

9. W tym tygodniu patronuje nam:

- poniedziałekświęty Brunon prezbiter.

- wtorekMatka Boża Królowa Różańca Świętego.

- czwartek - błogosławiony Wincenty Kadłubek, biskup krakowski, dziełem jego

                    życia są „Kroniki polskie”, uznawany za naszego pierwszego historyka.

- piątekbłogosławiona Maria Angela Truszkowska, dziewica

- sobotaświęty Jan XXIII, papież.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »