shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

28 Stycznia 2023
Sobota
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Augustyn,
Flawian, Ildefons,
Julian, Karol,
Leonidas, Piotr,
Radomir, Roger,
Waleriusz
Do końca roku zostało 338 dni.
Odwiedza nas 4 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 2.12.2012 Drukuj
01.12.2012.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

2 grudnia 2012

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Być solą ziemi”. Program tego roku wpisuje się w ogłoszony przez papieża Benedykta XVI, Rok Wiary. Będziemy starali się rozbudzić naszego ducha apostolskiego, aby odważnie przemieniać świat zgodnie z zamysłem Bożym i służyć braciom. To nasze wielkie zadanie!

2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą weszliśmy w Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dobrze wykorzystajmy go dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.

3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu odprawiać jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty. Do licznego udziału w tej Mszy, odprawianej w naszym kościele w poniedziałek, środa, piątek o godz.17.00, a we wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00. Zapraszam dzieci z lampionami, młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania i dorosłych. Niech też nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w zakrystii od dzisiejszej niedzieli.

4. Zgodnie z tradycja w tym tygodniu p. kościelny rozpocznie roznoszenie opłatków wigilijnych, które dziś po każdej Mszy świętej są pobłogosławione. Przyjęcie opłatków przez rodzinę jest znakiem więzi ze wspólnotą  parafialną.

5. W środę po wieczornej mszy św.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z modlitwami za rodziny które przyjęły obraz Jezusa Miłosiernego.

6. W tym tygodniu przypada:

- pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się za kapłanów, za naszych kleryków, oraz o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

- pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem. Spowiedź od godziny 16.00 – 17.00. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty.

7. W sobotę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pochylimy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Msze Święte w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę o godz. 7.30; 9.30; 11.00; 15.30.

8. W najbliższą sobotę 8 grudnia na Mszę świętą o godzinie 15.30 zapraszam wszystkie dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej. Zostaną poświęcone i wręczone dzieciom medaliki.

9. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Św. Maksymiliana Marii Kolbe poprowadziła rozważanie tajemnic.

10. Za tydzień, w II niedzielę Adwentu, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu przeżywać będziemy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Oprócz modlitwy będzie można na ten cel złożyć ofiarę do puszki na ten cel znajdującej się na bocznym ołtarzu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę

11. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do przyszłej niedzieli następujące rodziny : Pulchny – Bartosz 7; Kucała 248; Kucała 258; Twardosz; 407; Szlachetka 408; Paryl; 446; Bartosz 401; Moskal – Bajorek 368; Przypominamy że w okresie Adwentu, nie ubieramy kwiatami ołtarzy.

12. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek Święty Franciszek Ksawery, prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła

- wtorek Święta Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, szczególna patronka górników i hutników. Przez jej wstawiennictwo podczas Eucharystii będziemy polecać Bożej opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

- środaŚwięty Jan Damasceński, prezbiter i doktor Kościoła, szczególnie czczony w Kościele Wschodnim.

- czwartekŚwięty Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troską o ich sprawy materialne. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

- piątekŚwięty Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki Doktora Kościoła.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »