shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziala 05.04.2009 Drukuj
04.04.2009.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE * 05-04-2009
Dziś NIEDZIELA PALMOWA

Po Mszy o 7.30 i 9.30 zmianka różańcowa. Przed sumą poświęcenie palm przy krzyżu misyjnym i procesja.
•  15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i składką.
Prasa katolicka: ARKA poświęcona Bożemu Grobowi i Bożogrobcom (2zł.) Jaś ze składanką na dzisiejszą niedzielę (3,00), Źródło w którym Via Crucis, i Polska Golgota(4zł.),Wzrastanie, w którym Pogoda dla piratów, Orędzie Ojca św., (4zł.) Gość Niedzielny z dodatkiem kulinarnym na Wielkanoc (4 zł.), Miesięcznik katolicki LIST, w którym poradnik penitenta i dodatek „BIBLIA krok po kroku” (5 zł.).
•  Polecamy nowy portal internetowy www.franciszkańska3.pl uruchomiony 2 kwietnia w 4 r. śmierci Jana Pawła II.
Bóg zapłać parafianom z OSP za zmycie parkingu. Celem lepszego wykorzystania parkingu proszę na czas Mszy św. parkować zderzak w zderzak.

W WIELKI CZWARTEK o g. 18.00 wieczorną Mszą św. WIECZERZY PAŃSKIEJ rozpoczyna się Triduum Paschalne, które zakończy się w Niedzielę Zmartwychwstania nieszporami o g. 15.00.
Po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza bocznego na pamiątkę więzienia Pana Jezusa w ciemnicy i ADORACJA do g. 22.00W WIELKI PIĄTEK obowiązuje post ścisły.
Od g. 8.30 indywidualna adoracja Pana Jezusa w ciemnicy.
•  15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Wypominki.


◊ 18.00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ: na którą składa się:
Czytanie Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża, Komunia św. i Przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego
Strażaków proszę o trzymanie straży przy Grobie.
O północy zakończenie adoracji.
Stolica Apostolska zaapelowała do katolików na całym świecie o pomoc dla chrześcijan w Ziemi Świętej. Na ten cel przeznaczone są ofiary, które wierni składają w Wielki Piątek w czasie adoracji Krzyża.W WIELKĄ SOBOTĘ od g. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Kościół zaleca wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Od g. 10.00 do 12.00 co pół godziny i po południu o g. 15.00 błogosławimy pokarmy na stół wielkanocny.
Wieczorem o g. 19.00 rozpocznie się
LITURGIA WIGILII PACHALNEJ na którą przynosimy świece, by zapalić je od płomienia Paschału. Przy tym płomieniu odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Po raz pierwszy przyrzeczenia takie złożą same za siebie dzieci z kl. 2 przygotowujące się do I Komunii św. Można też będzie zabrać do domu wodę poświęconą w czasie tej liturgii.

Po Mszy Wigilii Paschalnej zakończenie liturgii i sprzątanie kościoła.


Za tydzień:

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 7.00 > REZUREKCJA w czasie, której lektorzy poniosą krzyż i figurkę Chrystusa Zmartwychwstałego, a strażaków proszę, aby nieśli baldachim i chorągwie, kobiety i dziewczęta – feretrony, dzieci z kl. 3 niech przyjdą w strojach liturgicznych z I Komunii św., dziewczynki niech sypią kwiaty, a chłopcy ubrani w komeżki niech w czasie procesji dzwonią dzwoneczkami.


 „Deklarację solidarności z Ojcem Świętym” można podpisać na stronie         
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »