shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 31.03.2024 Drukuj
30.03.2024.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31.03.2014

 

1. W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA, bo chyba dzisiaj całe stworzenie śpiewa na chwałę Pana owo radosne ALLELUJA. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. I chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”. I od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

 

2. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

 

3. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godzinie 7.30; 10.00; 11.30; 13.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Uniwersytet św. Jana Pawła II w Krakowie. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

4. W środę po Mszy Świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

5. Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła do wspólnej modlitwy: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej. W naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00. Podczas adoracji  spowiedź. W piątek do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, w sobotę – na wynagradzający różaniec po Mszy świętej o godz. 7.00.

 

6. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest to pierwsza niedziela miesiąca kwietnia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest trwająca od Wielkiego Piątku Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu na wszystkich Mszach świętych. Zmiana tajemnic różańcowej po msze świętej o godz. 7.30. O godzinie 9.30 różaniec święty. Bardzo prosimy aby Róża  Matki Bożej Fatimskiej poprowadziła rozważanie zakończone Litania do świętego Józefa.

 

7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za trud i ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny z rejonu od Sieprawia nr domów: 239; 563; 178; 183; 179; 498; 533; 191; 806; 644; 132; 118; 68; 581; 566; 65; 375.

 

9. W ostatnim tygodniu  odeszła do wieczności śp. Teresa Olejnik lat 72, oraz
śp. Józef Serafin lat 85. Jego pogrzeb we wtorek o godzinie 14.30 wprowadzenie do kościoła , różaniec i Msza święta. Niech nasza modlitwa wyjedna im życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Jezusa Zmartwychwstałego i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. 

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Jezusa Zmartwychwstałego i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. 

 

11. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską. Za tak czynny udział w nabożeństwach. Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem Alleluja świętujmy w naszych rodzinach, oraz pójdźmy z radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana Jezusa do szkół i miejsc pracy.

 

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »