shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

20 Lipca 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Czesław, Czech,
Czechasz, Czechoń,
Eliasz, Heliasz,
Hieronim, Leon,
Małgorzata, Paweł,
Sewera
Do końca roku zostało 165 dni.
Odwiedza nas 4 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 10.09.2023 Drukuj
10.09.2023.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 września 2023

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września. Nasze modlitwy w intencji dzieci, młodzież i wychowawców będą trwały codziennie przez cały tydzień, do przyszłej niedzieli włącznie.

2. Zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy wieczornej spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.

3. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Nasza ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Świąteczna. Po każdej Mszy świętej ucałowanie relikwii Krzyża świętego.

4. W niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Różaniec o godz. 9.30 bardzo prosimy, aby poprowadziła rozważanie Róża św. Franciszka zakończone Litanią do świętego Józefa. O godzinie 11.30 Msza święta Dożynkowa z podziękowaniem za tegoroczne zbiory. Natomiast z racji trzeciej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z wypominkami

5. W następną niedzielę do puszek przed kościołem, zgodnie z prośbą naszego ordynariusza, będzie możliwość złożenia ofiary na cele organizacyjne w parafii i dekanacie związane z duszpasterstwem młodzieży .

6. W Kalwarii Zebrzydowskiej za tydzień w niedzielę odbędzie się XXI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się Drogą Krzyżową przy stacji „u Piłata” o godz. 9.00. Następnie o godz. 11.30 Metropolita krakowski, Ks. Abp Marek Jędraszewski, odprawi Mszę świętą.

7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za trud. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie Kościoła do przyszłej niedzieli rodziny z rejonu cd. Dudzino nr domów: 568; 537; 98; 100; 99; 551; 451; 306; 101; 479; 523; 795; 810.

8. Wszystkim świętującym urodziny, imieniny rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza błogosławieństwem na drogach codzienności.

9. W tym tygodniu patronuje nam:

- wtorek – Najświętsze Imię Maryi. Wspomnienie to ma bardzo wyraźny polski akcent, bo ustanowił je papieża Innocentego XI jako dziękczynienie za ocalenie chrześcijańskiej Europy przed nawałą turecką, do czego przyczynił się król Jan III Sobieski.

- środa – święty Jan Chryzostom biskup i doktor Kościoła, zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich

- piątek – Matka Boża Bolesna. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci. Wszyscy uczmy się od Niej łączyć własne cierpienia z cierpieniami Chrystusa.

- sobota – święty Korneliusz, papież, i święty Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.

10. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice uprzejmie informuje, że zgodnie z Małopolską Uchwałą Antysmogową pozostało 7 miesięcy do wymiany pieców pozaklasowych. Zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania zapraszamy na spotkanie z ekodoradcami Miasta i Gminy Myślenice w środę o godz. 18.00 do Muzeum Niepodległości.

11. Sołtys uprzejmie informuje iż w sobotę od godz. 8.00 – 11.00 będzie przyjmował podatek w salce na plebanii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »