shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

20 Lipca 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Czesław, Czech,
Czechasz, Czechoń,
Eliasz, Heliasz,
Hieronim, Leon,
Małgorzata, Paweł,
Sewera
Do końca roku zostało 165 dni.
Odwiedza nas 7 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 21.05.2023 Drukuj
20.05.2023.

SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANONNA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

21 maja 2023

 

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. My krocząc po ziemskich drogach wiary czerpiemy moc z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

 

2. W maju  codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej w tygodniu po msze świętej wieczornej, w niedzielę o godz. 15.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. Przypominam iż dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej oraz młodzież przystępująca do bierzmowania uczestniczą w majówce obowiązkowo.

 

3. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z majówka.

 

4. W piątek, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na Eucharystię i modlitwę we środę, oraz w piątek  o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej Matki, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce.

 

5. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej diecezji odbędzie się 27 maja w Katedrze Wawelskiej. Modlitewnej pamięci polecamy tegorocznych kandydatów do kapłaństwa.

 

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha świętego. O godzinie 9.30 różaniec święty. Bardzo prosimy aby Róża Świętego Józefa poprowadziła rozważanie i zakończyła Litanią do świętego Józefa.

 

8. Za tydzień o godzinie 11.30 Uroczysta Pierwszokomunijna Msza święta dla dzieci klas III. Módlmy się za te dzieci, które po raz pierwszy będą uczestniczyły we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Jest gorąca prośba do tych osób które tradycyjnie uczestniczą we mszy świętej o godz. 11.30  a nie są bezpośrednio związane z tą uroczystością by wybrały inną godzinę Mszy świętej. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców oraz rodziców chrzestnych w sobotę od godziny 9.00 – 11.00.

 

9. Serdeczne podziękowanie składamy rodzinom, które sprzątały kościół 
w minionym tygodniu. Bóg zapłać za trud. O przygotowanie kościoła do przyszłej niedzieli oraz ubranie kwiatami kościoła prosimy rodziców dzieci przystępujących do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.

 

10. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Tegoroczna procesja ku czci Bożego Ciała będzie w rejonie Bugaj. Rozpocznie się Mszą świętą polową o godzinie 10.00 na posesji państwa Bobeł  i przejdziemy trasą procesyjną w stronę Zakopianki. Pierwszy ołtarz na wjeździe  do posesji państwa Klimek  , drugi na posesji państwa Sala , trzeci na wjeździe do posesji państwa Dąbrawa, a czwarty  na  wjeździe do Wilczego Głodu i tam będzie zakończenie. Szczegółowe informacje będą jeszcze podane.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.

 

12. W ostatnim tygodniu  odszedł do wieczności śp. Kazimierz Woźnica lat 74, Niech nasza modlitwa wyjedna mu życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

 

13. W tym tygodniu patronuje nam:

- poniedziałekświęta Rita z Cascii zakonnica

- środaNMP Wspomożenie Wiernych

- czwartekświęty Beda prezbiter, Doktor Kościoła

- piątekświęty Filip Nereusz, wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych

- sobota – święty Augustyn z Canterbury biskup

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »