shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 3.06.2018 Drukuj
02.06.2018.

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 czerwca 2018

 

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

 

2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

 

3. Jutro na wieczorną Mszę świętą zapraszamy młodzież przystępującą do sakramentu bierzmowania, po której będzie generalna próba.
Po próbie dopiero  sprzątanie kościoła.

 

4. We wtorek 5.06.2018 na Mszy świętej o godzinie 18.00 młodzież drugiej oraz trzeciej  klasy gimnazjum otrzyma sakrament Dojrzałości - Bierzmowanie z rąk Jego Ekscelencji ks. Bp Jana Zająca. Z racji bierzmowania wyjątkowo we wtorek ranna Msza święta koncelebrowana o godzinie 7.00 po której odprawimy procesję w ramach oktawy Bożego Ciała wokół kościoła.

 

5. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa
z litanią  w każdy dzień po mszy świętej wieczornej, a w niedziele
o godzinie 15.00.

 

6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego.
Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

7. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

 

 

8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościół  przyszłej niedzieli rodziny: Bartosz 27; Sala – Szefer 686; Sala 25; Galas 23; Galas 341; Baran – Soból 325; Baran 517; Ambroży – Marchiński – Strzeboński 336; Tomal – Batko 327; Twardosz 312; Galas – Wajda 341..

 

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

10. W tym tygodniu patronuje nam

- wtorek błogosławiona Małgorzata Łucja Szewczyk, dziewica zakonnica.

- środaświęty Norbert biskup

- czwartekbłogosławieni Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek męczennicy

- piątekNajświętsze Serce Pana Jezusa

- sobotaNiepokalane Serce Maryi

 

11. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia dnia Bożego Ciała. Księdzu Piotrowi, Paniom, młodzieży noszącym feretrony, świece, Różom Różańcowym, Paniom z Koła gospodyń Dworzanki, Naszym braciom Strażakom młodym i starszym za pilnowanie bezpieczeństwa na całej trasie procesji, noszącym baldachim, chorągwie, Dzieciom pierwszo komunijnym, Służbie Ołtarza – Ministrantom i Lektorom, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, dziewczynką sypiącym kwiaty, chłopcom ubranym w komeżki dzwoniącym dzwoneczkami, oraz wszystkim  Braciom i Siostrom biorącym udział w procesji. Dziękuje bardzo tym którzy przygotowali miejsce do sprawowania Eucharystii, oraz piękne ołtarze na trasie. Bóg zapłać za złożone ofiary od wszystkich ołtarzy. Dziękuje za renowacje czwartego ołtarza. Jako podziękowanie w kolejne cztery środy będziemy modlić się za wszystkie rodziny biorące udział w przygotowaniu ołtarzy, również i za tych którym przeszkadzała procesja, bo byli i tacy. Podziękowanie składam również Wydziałowi Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji, oraz Panu Jerzemu Grabowskiemu Dyrektorowi Dróg Powiatowych z Myślenic. Niech Jezus Eucharystyczny błogosławi oraz będzie obecny w naszym codziennym życiu.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »