shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 22.04.2018 Drukuj
21.04.2018.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

22 kwietnia 2018

 

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

 

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

 

3. W środę po Mszy Świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

 

4. We czwartek 26 dzień miesiąca. Adoracja w godzinach 15.00 – 18.00. w ramach Nowenny do świętej Anny, oraz Nowenna Jubileuszowa przed rocznicą odzyskania niepodległości. O godziny 15.00 Msza święta za Ojczyznę z Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godzinie 16.00 Różaniec w intencji naszej Ojczyzny. O godzinie 17.00 zapraszam młodzież przygotowująca się sakramentu bierzmowania na wspólna modlitwę adoracyjna. Zakończenie nowenny o godz. 17.50 litanią do świętej Anny oraz Msza święta wieczorna. Zapraszamy poczty sztandarowe OSP oraz Szkoły Podstawowej z dziećmi i młodzieżą na Mszę świętą godz. 15.00.

 

5. W sobotę po Mszy świętej rannej spotkanie ministrantów i lektorów w salce.

 

6. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Częstochowskiej poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do niedzieli Bożego Miłosierdzia rodziny: Fornalik 229; Suder – Pitala – Gabryś 233; Paluch 162; Magiera 545; Pachowicz 539; Pitala 167; Wronka – Ostafin 28; Kurek 33; Zych – Figiel 385; Pitala 34.

 

8. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia Chwała Ojcu…

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęty Wojciech, biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik
                            za wiarę, patron Gniezna i Polski.

- wtorek święty Jerzy , męczennik oraz święty Fidelis, kapłan męczennik

- środaświęty Marek, pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych
                   św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii.

- sobotaświęty Ludwik Maria Grignion de Montfort prezbiter czciciel NMP

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »