shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 8.04.2018 Drukuj
07.04.2018.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY

8 kwietnia 2018

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

 

2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary na Caritas. Można je również składać w ciągu całego roku do puszki znajdującej się pod chórem w naszym kościele.

 

3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Gotowych do podjęcia „duchowej adopcji dziecka poczętego” prosimy o zabranie deklaracji, które znajdują się na bocznym ołtarzu, i oddanie 15 minut przed wieczorną Mszą święta.

 

4. We wtorek, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

 

5. W środę po Mszy Świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

 

6. W czwartek po wieczornej Mszy świętej spotkanie młodzieży klas II i III gimnazjum. Młodzież obowiązkowo uczestniczy w tym dniu we mszy świętej.

 

7. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża rodzinna świętego Jana Pawła II poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do niedzieli Bożego Miłosierdzia rodziny: Tomal – Kula 44; Wójcik 288; Worwa 46; Durlatka – Talaga 45; Pitala 236; Dyduła 49; Strzeboński 599; Kleszcz – Kęsek 163; Janik 473; Tylek 642; Kur 472.

 

9. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

10. Coroczne czuwanie nocne Apostolatu Świeckich, z soboty na niedziele czyli z 14 na 15 kwietnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Czuwanie rozpoczyna się od godzinie 20.00. O północy Msza święta. Mamy wiele intencji w swoim sercu więc możemy z nimi pielgrzymować do Jezusa Miłosiernego. Dojazd indywidualny. Program wywieszony w gablocie.

 

11. Starosta Myślenicki oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach zapraszają do udziału w V Myślenickich Targach Pracy, które odbędą się w czwartek w godzinach od 9:00 – 13:00, w Sali gimnastycznej  Zespołu Szkół Techniczno Ekonomicznych im. Mikołaja Reja przy ul. Żeromskiego 17. W czasie Targów prezentowane będą wolne miejsca zatrudnienia oraz możliwość aktywizacji na terenie Powiatu Myślenickiego, do udziału w Targach Pracy Urząd Pracy zaprasza osoby bezrobotne oraz osoby pracujące, które myślą o zmianie dotychczasowej pracy.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »