shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

18 Lipca 2024
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Erwin, Erwina,
Kamil, Karolina,
Robert, Roberta,
Szymon, Unisław,
Wespazjan
Do końca roku zostało 167 dni.
Odwiedza nas 1 gość

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 17.09.2017 Drukuj
16.09.2017.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 września 2017

 

 

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

 

2. Dzisiaj rozpoczynają się  kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Patrona naszej Szkoły. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii o godz. 8.15, będziemy prosili Pana Boga o świętość krzyszkowickich dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszej wspólnoty narodu i Kościoła – zapraszam nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.

 

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej wieczornej.

 

4. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla wzrostu duchowego, dzieci i młodzieży, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas, organizacje katolickie np.: koło teatralne, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza… Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

 

5. We czwartek rozpoczęcie spotkań Koła teatralnego im. Św. Jana Pawła II. dla dzieci i młodzieży.

 

6. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę po wieczornej Mszy świętej.

 

7. Z soboty na niedzielę (23/24.09) nasza parafia ma modlitewne czuwanie w kaplicy wieczystej adoracji w Łagiewnikach od godziny 21.00 do 6.00. Zaproszenie kieruje jak co roku Kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego ks. prałat Franciszek Ślusarczyk do każdej z parafii. Niech to modlitewne czuwanie będzie ufnym spojrzeniem w oczy Jezusa Miłosiernego, który zaspakaja najgłębsze pragnienia ludzkiego serca, miłości, radości i prawdziwego szczęścia. Bardzo proszę niech każdy kto pragnie spędzić jakiś czas modlitwy, wybierze odpowiednia godzinę spotkania z Jezusem, czy to do północy czy po północy. My księża tez będziemy tam obecni.

 

8. W przyszłą niedzielę  z racji ostatniej miesiąca, zapraszam na Mszę świętą o godz. 11.00 wszystkie dzieci wraz z rodzicami.

 

9. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża
świętej Anny  poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

10. Serdeczne podziękowanie składamy rodziną które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Lichoń – Surówka 262Dryja – Budek 513; Jędrocha 557; Spyrka 457; Małek 559; Mika 251; Mika 426; Motyka – Ślęczka 580; Sala 636; Krzanowski 567; Fita 593; Markiewicz 253; Kucharczyk 648;

 

11. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tego tygodnia polecając ich Bożej Opatrzności Chwała Ojcu……

 

12. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęty Stanisław Kostka patron dzieci i młodzieży

- wtorekświęty January biskup i męczennik,

- środa  święty Andrzej Kim  i Jego Towarzysze,  męczennicy koreańscy;

- czwartekświęty Mateusz apostoł i ewangelista

- piątekbłogosławiona Bernardyna Jabłońska  dziewica i zakonnica.

- sobotaświęty ojciec Pio, prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk.

 

13. Burmistrz Miasta i Gminy informuje, iż w dniach od 15 – 26 września odbędzie się głosowanie nad pierwszą edycją Budżetu obywatelskiego w gminie Myślenice. Więcej informacji w gablocie.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »