shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

20 Lipca 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Czesław, Czech,
Czechasz, Czechoń,
Eliasz, Heliasz,
Hieronim, Leon,
Małgorzata, Paweł,
Sewera
Do końca roku zostało 165 dni.
Odwiedza nas 4 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Rusza Budżet Obywatelski Myślenic Drukuj
17.06.2017.
Szanowni Państwo, już wkrótce rusza długo oczekiwana I edycja Myślenickiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcam wszystkich do aktywnego udziału w tym projekcie, najpierw poprzez składanie swoich propozycji zadań, a następnie poprzez głosowanie na konkretne zadanie. Mam nadzieję, że wspólnie wybierzemy najlepszy pomysł, który w 2018 r. zostanie zrealizowany i będzie służył wszystkim mieszkańcom Krzyszkowic. To że potrzeby w Naszej miejscowości są ogromne nie trzeba nikogo przekonywać dlatego na pewno nie będzie to łatwy wybór. Ja ze swojej strony chciałbym zgłosić zadanie polegające na wykonaniu kostki brukowej na górnej alejce cmentarza w Krzyszkowicach. Jak zapewne wiecie dzięki ogromnemu zaangażowaniu i osobistej pracy mieszkańców na dolnej alejce cmentarza udało się położyć ponad 60 m2 kostki. Niestety nawet to nie przekonało do tej pory Burmistrza do przekazania nawet niewielkiej kwoty na wykonanie kostki na górnej alejce. Jestem przekonany, że realizacja tego zadania idealnie wpisuje się w założenia Budżetu Obywatelskiego i jest bardzo oczekiwana przez większość mieszkańców.

Czym jest Budżet Obywatelski?
Budżet Obywatelski to wydzielona część budżetu Miasta i Gminy Myślenice, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy. Budżet Obywatelski to wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu gminy. W skrócie oznacza to, że:
  • propozycje zadań, które pomyślnie przeszły weryfikację poddaje się pod powszechne i bezpośrednie głosowanie (w załączeniu Regulamin MBO);
  • w efekcie najczęściej wskazywane propozycje zadań przeznacza się do realizacji – wpisując je do budżetu.

Ze środków budżetu obywatelskiego finansowane są zadania zgłaszane przez mieszkańców, należące do zadań własnych gminy! Środki dzielone są na sołectwa, według liczby mieszkańców. Krzyszkowice otrzymały do wykorzystania 36 675 zł. W budżecie obywatelskim może uczestniczyć każdy mieszkaniec zameldowany na terenie Miasta i Gminy Myślenice, który ukończył 16 lat. Od 19.06 do 30.06 będzie można zgłaszać zadania do Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie odbędzie się od 15.09 do 26.09.2017 r.

Więcej informacji i potrzebne dokumenty znajdą Państwo na stronie https://myslenice.budzet-obywatelski.org/
 

Wszystkie złożone przeze mnie interpelacje i wnioski można znaleźć w zakładce Radny.

Robert Marek Pitala
Radny Rady Miejskiej
w Myślenicach
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »