shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
W KRZYSZKOWICACH POWSTAJĄ NOWE NAKŁADKI ASFALTOWE Drukuj
23.04.2017.
Generalnego remontu doczekała się wreszcie droga nr 355 „Na Gajówki”, która od kilkunastu lat znajdowała się w katastrofalnym stanie, a po zimie była w zasadzie nie przejezdna. Długość wyremontowanego odcinka, na którym położono wreszcie nowy asfalt to 655m! Droga o której mowa leży na granicy trzech miejscowości Krzyszkowic, Zawady i Sieprawia i stanowi ważny i często uczęszczany szlak komunikacyjny na Naszym terenie. Niestety rozległe koleiny i głębokie dziury praktycznie uniemożliwiały normalne poruszanie się po niej, a coroczne łatanie nie miało już najmniejszego sensu. Dlatego od wielu miesięcy konsekwentnie apelowałem do władz Naszej gminy o generalny remont tej drogi i położenie zupełnie nowej nawierzchni asfaltowej (w załączeniu interpelacja w tej sprawie).
Udało się! I bardzo się cieszę z tego powodu. Jednocześnie pragnę podziękować wszystkim, którzy wsparli moje działania w tej sprawie. To jednak nie koniec inwestycji drogowych w Krzyszkowicach! Już w krótce na dwóch drogach szutrowych pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa. Pierwsze prace już się rozpoczęły.. Oczywiście na tym nie koniec! Pragnę zapewnić, że dołożę wszelkich starań aby stan dróg w Krzyszkowicach systematycznie się poprawiał, a kolejne drogi zyskiwały nowy asfalt. Pod koniec kwietnia ubiegłego roku złożyłem wniosek o remont drogi gminnej „Pod Las” i „Na Polankę”, w sierpniu wystąpiłem o zabezpieczenie środków w budżecie gminy na 2017 r. m.in. na remont trzech dróg w Krzyszkowicach, a w tym roku wystąpiłem ponownie z wnioskiem o remont tzw. „obwodnicy”.

Wszystkie złożone przeze mnie interpelacje i wnioski można znaleźć w zakładce Radny natomiast informacje z sesji w zakładce Rada Miejska.
Robert Marek Pitala
Radny Rady Miejskiej
w Myślenicach 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »