shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziela 25.05.2008 Drukuj
25.05.2008.
1. Dziś niedziela w Oktawie Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna po sumie o g. 11.00. W tygodniu po mszy św. wieczornej. W każdy dzień można wstąpić na chwilę osobistej adoracji. Otwarte są boczne drzwi do kościoła.
- Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w Birmie.
- O g. 15.00 Nabożeństwo wypominkowe z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
- Na stoliku przed kościołem do kupienia prasa katolicka.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w historycznej procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać tym, którzy przygotowali i pięknie ozdobili ołtarze. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy nadali procesji godną oprawę, czyli służbie liturgicznej, strażakom, kobietom i dziewczętom niosącym feretrony i zapalone świece, dzieciom z kl. 2, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym. Bóg zapłać za dar ołtarza na potrzeby parafii: od 1 ołtarza 350 zł., od 2 ołtarza 400 zł., od 3 ołtarza 300 zł., od 4 ołtarza 600 zł.
3. Jutro Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo, podczas których przez wstawiennictwo najświętszej ze wszystkich Matek, Maryi będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce.

4. We czwartek (29.V) na zakończenie oktawy Bożego Ciała błogosławienie wianków z kwiatów i ziół leczniczych.

5. W piątek (30.V) przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę (31.V) Święto Nawiedzenia NMP. Zakończenie nabożeństw majowych z procesją.

7. Za tydzień (1.VI) I niedziela miesiąca.
- Po mszy św. o g. 7.30 Zmianka różańcowa dla Róży św. Anny, MB Częstochowskiej, MB Fatimskiej, św. Maksymiliana, św. Józefa, św. Dominika, św. Piotra.
- Po mszy św. o g. 9.30 modlitwa w kościele i Zmianka różańcowa dla młodzieży należącej do Róży św. Franciszka, bł. Anieli Salawy, i św. Siostry Faustyny.

8. O posprzątanie i ozdobienie ołtarzy proszę w tym tygodniu następujących parafian z dz. „Od Włosani”.
(2 *24.09.2006 * 25.05.2008)
Motyka – 521, Kruczek – 141, Moskwa, Kruczek – 141, Pietrzyk – 143, Bednarz – 190, Dorak – 394, Ożóg, Basta, Ożóg – 152, Norek – 109, Kolbiarz – 205, Skoczylas, Skoczylas - 271

 9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafialne.

10. Multimedialne Muzea Jana Pawła II i kard. Wyszyńskiego, świątynia z kaplicami i ołtarzami upamiętniającymi historię Polski oraz Panteon Wielkich Polaków tworzyć będą Centrum Opatrzności Bożej, które powstaje na Polach Wilanowskich w Warszawie. Budowa Centrum ma być podziękowaniem społeczeństwa za wolność i wielkich Polaków oraz miejscem promowania postaw patriotycznych. Budowa potrwa jeszcze co najmniej trzy lata. Składka za tydzień na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. http://www.swiatynia.pl/
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »