shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

4 Marca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adrian, Adrianna,
Arkadiusz, Arkady,
Eugeniusz,
Kazimierz, Lew,
Lucja, Lucjusz,
Łucja, Wacław,
Wacława
Do końca roku zostało 303 dni.
Odwiedza nas 2 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziela 11.05.2008 Drukuj
10.05.2008.
"Zesłanie Ducha Świętego",
tempera na desce, 1308–1311,
Muzeum dell’Opera del Duomo, Siena


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Zesłanie Ducha Świętego. 11.05.2008


1. Dziś kl. 3 świętuje I rocznicę przystąpienia do Komunii św. Bóg zapłać rodzicom dzieci z kl. 3 za przygotowanie kościoła na dzisiejsze święto. W tym tygodniu proszę rodziców dzieci, które przystąpią do I spowiedzi i Komunii św.
- O g. 15.00 Nabożeństwo majowe.
- W Świątnikach odpust ku czci św. Stanisława.

2. Prasa katolicka: Źródło, Jaś z płytą „Kwiaty dla Matki Bożej”, Gość Niedzielny, Dominik.
3. Dzwony zostały naprawione. Napęd elektryczny założony. Koszt całości wyniósł 9034 zł. Na składkę 20 kwietnia przeznaczaną na ten cel zebrano 5 485,50 zł. Rodzice dzieci z kl. 3 z okazji rocznicy I Komunii św. ofiarowali 200 zł. Bóg zapłać właścicielowi zakładu ślusarskiego za 2000 zł. na dzwon „św. Józef”. Jest to największy dzwon w kościele o wadze 180 kg. Za te pieniądze wymienione zostało serce tego dzwonu i założony napęd. Dzwon „św. Anna” przypomina o modlitwie rano o g. 6, w południe o 12 i wieczorem o 21. Ponadto przypomina w piątki o g. 15.00 zbawczą śmierć naszego Pana Jezusa Chrystusa. Śmierć parafian będą oznajmiać dwa dzwony: św. Józef i św. Anna po mszy św. wieczornej. Będą też dzwonić w czasie pogrzebu. Ks. prob. chce usprawnić zasłanianie i odsłanianie obrazu św. Anny i połączyć je z fanfarami. Jest możliwość ufundowania tego przedsięwzięcia. W czerwcu przystępujemy do przebudowy prezbiterium. Ofiary z kopert przeznaczone są na ten cel.

4. Jutro, (12 maja) drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy Święto NMP. Matki Kościoła. Msze św. o g. 7.00, 10.00, 18.00. Składka na ubezpieczenie kościoła. Od jutra odmawia się Anioł Pański.

5. We wtorek, 13 maja Matki Bożej Fatimskiej i 27 rocznica zamachu na Jana Pawła II. Majówka w int. kanonizacji papieża Polaka.

 6. W sobotę od g. 9. do 10. spowiedź dzieci z dla kl. 2, ich rodziców i rodzeństwa.

7. W niedzielę 18 maja 27 dzieci z kl. 2 po raz pierwszy będzie w pełni uczestniczyć w Eucharystii przyjmując Komunię św. O 10.45 zgromadzą się ze swoimi bliskimi przed kościołem. O g. 11 dzwony ogłoszą, że rusza procesja wokół kościoła rozpoczynająca Uroczystość I Komunii św.

8. W sobotę 17 maja Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej zaprasza uczniów szkół średnich na DZIEŃ OTWARTY. Szczegóły na tablicy ogłoszeń .

9. Informujemy, że Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z Krakowa i związana z nim Fundacja: Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi, które rozsyłają korespondencję z prośbą o przekazywanie datków pieniężnych w zamian za wysyłanie publikacji religijnych jest organizacją prywatną i nie posiada aprobaty Arcybiskupa Krakowskiego. Stowarzyszenie działa na własną odpowiedzialność.

10. Za tydzień (18 maja) kończy się w Archidiecezji krakowskiej okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej!!!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »