shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

4 Marca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adrian, Adrianna,
Arkadiusz, Arkady,
Eugeniusz,
Kazimierz, Lew,
Lucja, Lucjusz,
Łucja, Wacław,
Wacława
Do końca roku zostało 303 dni.
Odwiedza nas 1 gość

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne Niedziela 27.04.2008 Drukuj
26.04.2008.
Jezus powiedział do swoich uczniów:
                                                          Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania.


1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna.
- Bóg zapłać za hojne ofiary na dzwony. Pokryją one połowę kosztów.
- W tym miesiącu kończy swoją pracę ”dzwonnik” pan Tadeusz Raczek. Dziękujemy mu za wieloletnie wykonywanie tej posługi dla parafian. Po Mszy św. będzie zbierał datki, które będą wynagrodzeniem za miniony rok.
- O g. 15.00 nieszpory.
- Prasa katolicka: Źródło, Jaś, Gość Niedzielny, Dominik.
2. We wtorek rozpoczyna się Nowenna do św. Stanisława biskupa, Patrona Polski.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. 2 gimnazjum po mszy św wieczornej: kl. „a” w poniedziałek, kl. „b” we czwartek.

4. W pierwszy czwartek – 1 maja o g. 18.00 Nabożeństwo do św. Anny, po nim Msza św. i procesja ze śpiewem Litanii Loretańskiej. Rozpoczniemy nabożeństwa majowe ku czci NMP. Na procesję proszę wziąć feretrony, baldachim, chorągwie. Dziewczynki niech sypią kwiaty, a chłopcy dzwonią. Dzieci z klas drugich przyniosą na pierwszą majówkę we czwartek serduszka dla Matki Bożej Kalwaryjskiej, której Obraz będą zabierać do domu przygotowując się do przyjęcia Jezusa, Syna Maryi.
- Od g. 17.00 spowiedź na I piątek dla kl. 3.

5. W I piątek rano Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa. Do spowiedzi I piątkowej można przystąpić w dowolny dzień przed każdą mszą św.
- Po Mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

6. W I sobotę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to święto religijne i narodowe. Wywieszona flaga niech będzie znakiem naszej dumy narodowej. Msze św. w tym dniu odprawiamy według porządku niedzielnego. Na sumie o g. 11.00 msza św. w int. naszej OSP.

7. Wśród znaków wyrażających naszą wiarę ważne miejsce zajmują krzyże i figury przydrożne i przydomowe. Czas odnowić je po zimie.

8. Za tydzień (4 maja) uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i I niedziela miesiąca.
- Po mszy św. o g. 7.30 Zmianka różańcowa dla Róży św. Anny, MB Częstochowskiej, MB Fatimskiej, św. Maksymiliana, św. Józefa, św. Dominika, św. Piotra.
- Po mszy św. o g. 9.30 modlitwa w kościele dla młodzieży należącej do Róży św. Franciszka, bł. Anieli Salawy, i św. Siostry Faustyny.

9. W tym tygodniu proszę o przygotowanie kościoła na świąteczną sobotę i niedzielę następujących parafian z rejonu OD WŁOSANI: Sikora, Kluska – 214, Matoga- 177, Pietrzak- 159, Półtorak- 175, Zawiski – 170, Wawrzynek- 170, Motyka- 215, Sala- 155, Motyka- 171, Kopta, Serafin – 265, Pitala – 432, Kruk- 238

10. W Gościu wywiad z sekretarzem Stowarzyszenia Biznesmenów Katolików „Legatus”. To Stowarzyszenie będzie mieć też swoją siedzibę w Krakowie. W tabliczce sumienia Franciszek Kucharczak zauważa: „Kto dziś mówi: poszczę, bo jestem katolikiem. Albo kto mówi: Nie pójdę w piątek na dyskotekę, bo jestem katolikiem?
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »