shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 26.04.2015 Drukuj
25.04.2015.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

26 kwietnia 2015

 

1.Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza Modlimy się o powołania do służby Bogu w Kościele. Dzisiaj rozpoczyna się 52. Światowego Dnia Modlitw o Powołania.

 

2. W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00, natomiast w każdą niedzielę  maja o godzinie 15.00. Zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych.

4. Pierwszego maja będziemy przeżywali wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi codziennie pół godziny przed mszą świętą ranną lub wieczorną.

5. W pierwszą sobotę miesiąca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Została przeniesiona z V niedzieli Wielkanocnej na mocy dekretu Kongregacji Kultu Bożego. Tego dnia Msze św. w naszym kościele. O godz. 7.30; 9.30; 18.00.

6. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętej Anny poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Ta róża która prowadzi różaniec zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Składka przyszłej niedzieli na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy czuja się odpowiedzialni za piękno budynków parafialnych, za ofiary kopertowe na remont dachu na plebanii. Zamówione zostały już materiały na dach. Z pomącą Bożą i dzięki waszej ofiarności rozpoczniemy w pierwszej dekadzie maja już wymianę dachu na drugiej części budynku.

 

7. Trwa peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży. Przyjmując te miniatury otwieramy się na Boże błogosławieństwo. Bardzo prosimy by te rodziny które chcą przyjąć te symbole w swoim domu zapisywały na wybrany dzień w zakrystii lub kancelarii kiedy chcą je przyjąć.

 

8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Pitala 147; Woźnica 125; Woźnica – Kaczmarczyk 145; Motyka 81; Wójcik 526; Bujas 244; Kalita 518; Jakubiec 582; Letmanowski – Przybylak 529; Sala 278

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »