shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Interpelacja/wniosek z dnia 16.03.2015r. Drukuj
18.03.2015.
W związku z wyznaczeniem przez Burmistrza MiG Myślenice pomieszczenia filii miejskiej biblioteki publicznej w Krzyszkowicach na lokal wyborczy, zwróciłem się z interpelacją i wnioskiem o przeprowadzenie głosowania podczas nadchodzących wyborów sołeckich w świetlicy przy plebani.
Z niezrozumiałych dla mnie względów na lokal wyborczy wyznaczono pomieszczenie biblioteki publicznej w Krzyszkowicach, które moim zdaniem kompletnie się do tego nie nadaje, czego dowodem były ostatnie wybory samorządowe. Niewielkie, ciasne pomieszczenie biblioteki z regałami pełnymi książek w żadnym razie nie zapewnia sprawnego i bezpiecznego przeprowadzenia głosowania. Ponadto w wyznaczonym przez Burmistrza lokalu wyborczym nie ma możliwości zapewnienia tajności głosowania poprzez ustawienie odpowiedniej ilości przegród i kotar. Decyzja ta jest tym bardziej zdumiewająca, że w niedalekiej odległości w centrum wsi znajduje się świeżo wyremontowana obszerna świetlica przy plebani, która spełnia wszystkie kryteria lokalu wyborczego, posiada dostęp do internetu, telefonu oraz toalety. Pragnę podkreślić, iż 12 marca br. w rozmowie ze mną oraz z Panią Naczelnik Wydziału Ogólno - Administracyjnego MiG Myślenice, Proboszcz Parafii św. Anny w Krzyszkowicach ks. Jan Antoł wyraził zgodę na przeprowadzenie w wyznaczonym terminie wyborów sołeckich w świetlicy przy plebani, zapewniając bezpłatnie salę wraz z wyposażeniem, dostęp do internetu i toalet.
Zatem według mojej oceny nic oprócz woli Pana Burmistrza nie stoi na przeszkodzie aby zarówno wybory sołeckie jak i każde następne odbywały się w świetlicy przy plebani.
W załączeniu treść złożonej Interpelacji.
Robert Pitala
Radny Rady Miejskiej
w Myślenicach
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »