shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

4 Marca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adrian, Adrianna,
Arkadiusz, Arkady,
Eugeniusz,
Kazimierz, Lew,
Lucja, Lucjusz,
Łucja, Wacław,
Wacława
Do końca roku zostało 303 dni.

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 17.08.2014 Drukuj
16.08.2014.

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

17 sierpnia 2014

 

1. Bóg pragnie okazywać nam miłosierdzie – to przesłanie usłyszeliśmy w liturgii dzisiejszej. Zechciejmy je przyjąć z otwartymi sercami, abyśmy mogli się nim dzielić z tymi, do których Pan nas posyła.

 

2. Przypominamy, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu. Pamiętajmy, że mogą to być nie tylko osoby, które spotykamy na ulicy, lecz również nasi domownicy, którzy podejmują codzienną pracę, ale zarazem nie mogą się obejść bez jednego czy dwóch piw dziennie lub też innej dawki alkoholu. Nie przymykajmy oczu na takie sytuacje, lecz próbujmy reagować.

 

3. W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

4. A w sobotę, 23 sierpnia, będziemy obchodzili Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. W naszym narodzie możemy się doliczyć całych zastępów rodaków prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę swojego życia. Dziś, gdy tak często podważa się  fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tak zwanej poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać! Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

 

5. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Świętej Anny poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

6. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. W tym tygodniu  prosimy o przygotowanie naszej świątyni do przyszłej niedzieli, rodziny: Bartosz 27; Sala – Schaefer 686; Galas 341; Baran – Soból 325; Baran 517; Ambroży – Strzeboński 336; Tomal – Batko 327; Matlak 315; Twardosz 312; Galas – Wajda 341.

 

7. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekbłogosławiona Sancja Szymkowiak, dziewica, zakonnica

- wtorekświęty Jan Eudes, prezbiter

- środaświęty Bernard, opat cystersów i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;

- czwartekśw. Pius X, papież, który odrodził życie eucharystyczne i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Świętą; nazwano go „papieżem dzieci”.

- piątekNajświętsza Maryja Panna Królowa. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy.

- sobotaświęta Róża z Limy, dziewica

 

      

 

       8. Bonifraterska Fundacja Dobroczynna i Konwent Bonifratrów w Konarach

       zapraszają  w dniu 31 sierpnia 2014 na całodzienne spotkanie pod nazwą:

       Zakończenie Wakacji w Konarach na Zielonej. Rodzinny festyn z udziałem

       husarii i polskich wojsk z XVII wieku”. Szczegółowe informacje zawarte są w

       plakacie, w gablocie.                                                              

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »