shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

4 Marca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adrian, Adrianna,
Arkadiusz, Arkady,
Eugeniusz,
Kazimierz, Lew,
Lucja, Lucjusz,
Łucja, Wacław,
Wacława
Do końca roku zostało 303 dni.

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 24.08.2014 Drukuj
23.08.2014.

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

24 sierpnia 2014

 

1. Przeżywamy dziś 21 Niedzielę zwykłą  w ciągu roku. W liturgii słowa usłyszeliśmy kierowane do nas osobiście pytanie Pana Jezusa Chrystusa: „A wy za kogo mnie uważacie”? Niech nasze codzienne życie, zgodne z wymaganiami Ewangelii będzie nieustannym dawaniem odpowiedzi wyrażanej w czynach i postępowaniu.

 

2. Przed nami ostatni tydzień miesiąca trzeźwości, a zarazem dla niektórych ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcamy przy tym do nabywania prasy katolickiej, którą możemy znaleźć pod chórem przy wyjściu z kościoła.

 

3. We wtorek 26 dzień miesiąca to dzień comiesięcznej nowenny do świętej Anny patronki naszej parafii. Pół godziny przed mszą św. Różaniec pokutny poprowadzi Róża MB Częstochowskiej w intencji : o jedność, trwałość rodzin naszej parafii, o odpowiedzialnych rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów, prawników.

 

4. W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

5.Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem. Spowiedź dla nich w najbliższą sobotę od godziny 16.00 – 18.00. Rozpoczęcie roku szkolnego Mszą świętą pierwszego września, dla Gimnazjum o godzinie 8.00, natomiast dla Szkoły Podstawowej o godzinie 9.00

 

6. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Świętego Maksymiliana Marii Kolbe poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. W tym tygodniu  prosimy o przygotowanie naszej świątyni do przyszłej niedzieli, rodziny: Szczotkowski 487; Skomorkiewicz – Szczotkowski 209; Sala 21; Fita – Stawowy 324; Burda – Sala 416; Kurek – Burda 16; Fornalik - Kurek 491; Zawiski 318; Sikora – Trzepacz 359.

 

8. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęty Ludwik, król

- wtorek - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska, to imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek.

- środaśw. Monika, matka świętego Augustyna, która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie; jest wzorem i wspomożycielką matek, które są bezradne wobec swoich dzieci wybierających niewłaściwe drogi w życiu;

- czwartekśw. Augustyn, syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła.

- piątek - Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. To wspomnienie ukazuje nam, do czego może prowadzić wierność prawdzie. Jan jako poprzednik Chrystusa nigdy nie odstąpił od wzywania do przemiany życia, nawet jeśli w ostateczności właśnie przez to stracił swoje życie. Niech to wspomnienie stanie się dla nas okazją do refleksji nad tym, na ile my jesteśmy gotowi unikać wygodnego kompromisu, gdy chodzi o prawdę i życiową wierność chrześcijańskiej hierarchii wartości. Niech rozpoczynający się dziś tydzień będzie dla nas okazją do czynienia dobra, a tym samym do dawania świadectwa o naszej przynależności do Chrystusa.

 

9. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz z dniem 28.08.2014 zwalnia z obowiązków wikariusza naszej parafii księdza Jacka Kuczmiera. Bardzo serdecznie dziękujemy Mu za dotychczasową pracę w naszej rodzinie parafialnej. Życzymy Mu wiele Bożych łask. Niech księdzu Jackowi oraz nam wszystkim towarzyszy natchnienie Ducha Świętego.

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »