shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

4 Marca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adrian, Adrianna,
Arkadiusz, Arkady,
Eugeniusz,
Kazimierz, Lew,
Lucja, Lucjusz,
Łucja, Wacław,
Wacława
Do końca roku zostało 303 dni.
Odwiedza nas 1 gość

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 10.08.2014 Drukuj
09.08.2014.

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 sierpnia 2014

 

1.Dzisiaj, w 19. niedzielę zwykłą, liturgia stawia nas wobec pytania o to, jaki obraz Boga nosimy w naszym sercu. Poświęćmy na tę refleksję trochę czasu, by odpowiedzieć sobie na to pytanie, w ciągu rozpoczynającego się tygodnia, zwłaszcza jeśli jest to dla nas czas wypoczynku i oderwania od codziennego zabiegania.

 

2. W środę z naszego kościoła o godzinie 16.00 wyruszy 2 piesza pielgrzymka do źródełka bł. Anieli Salawy w Sieprawiu. O godzinie 18.00 przy ołtarzu polowym sprawowana będzie Msza święta koncelebrowana. Po mszy świętej procesja różańcowa do starego kościoła w którym została ochrzczona  bł. Aniela. Zapraszam wszystkich na wspólne wędrowanie z modlitwą na ustach.

 

3. W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

4. W nadchodzący czwartek Róża św. Maksymiliana Marii Kolbe przed Mszą świętą wieczorną poprowadzi różaniec o trzeźwość w naszych rodzinach

 

5. W najbliższy piątek, 15 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta ukazuje wyniesienie naszej ludzkiej natury do takiej godności, do jakiej każdego z nas przeznaczył Bóg. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i hucznych zabaw. Pamiętajmy jednak, aby uczestniczyć we Mszy św. W naszym kościele będą one w następujących godzinach; 7.30; 9.00; 11.00; 15.30. Zgodnie z naszą polską tradycją na Mszach Świętych pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

 

6. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Fatimskiej poprowadziła rozważanie tajemnic. Natomiast z racji trzeciej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z wypominkami za naszych bliskich zmarłych.

 

7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. W tym tygodniu  prosimy o przygotowanie naszej świątyni do uroczystości Wniebowzięcia NMP oraz przyszłej niedzieli, rodziny: Dyduła 131; Salawa – Żądło 495; Sala 353; Dąbrowa 142;  Dyduła 30; Galas 146; Steindel 587; Cholewa – Urbański 29; Klimek 180.

 

8. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekśw. Klara, dziewica, zafascynowana życiem, które wybrał św. Franciszek, założycielka drugiego zakonu św. Franciszka, popularnie zwanego klaryskami;

- wtorekświęta Joanna Franciszka de Chantal, zakonnica;

- środaNajświętsza Maryja Panna Kalwaryjska - Obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej był miejscem częstych modlitwy Karola Wojtyły – świętego Jana Pawła II.

- czwartekśw. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia; jest to jeden z najbardziej znanych świętych na świecie; ogarnięty pragnieniem zdobycia całego świata dla Maryi, szerzył Jej cześć wszelkimi możliwymi środkami, wykorzystując również najnowsze zdobycze techniki;

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »