shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

4 Marca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adrian, Adrianna,
Arkadiusz, Arkady,
Eugeniusz,
Kazimierz, Lew,
Lucja, Lucjusz,
Łucja, Wacław,
Wacława
Do końca roku zostało 303 dni.
Odwiedza nas 5 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 20.07.2014 Drukuj
19.07.2014.

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

20 lipca 2014

 

1. Przeżywamy dziś 16. niedzielę zwykłą w ciągu roku. Jezus przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych spotkaniach pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.

 

2. W środę po wieczornej mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Również w środę po wieczornej Mszy świętej spotkanie ministrantów.

 

3. W piątek oprócz św. Jakuba czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Zapraszamy kierowców ze swoimi pojazdami w piątek na mszę św. o godzinie 18.00. Ofiara zbierana z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów jest przeznaczona na środki transportu dla polskich misjonarzy. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się po Mszy świętej wieczornej.

 

4. W sobotę w liturgii wspominamy świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszych dziadkach i babciach, którzy często są tymi, którzy jako pierwsi wprowadzali nas w życie wiary, uczyli pierwszych modlitw, prowadzili do kościoła, opiekowali się nami. Niech nasza wdzięczność wyrazi się zarówno w modlitwie, jak i w serdecznej życzliwości i spotkaniu. Msza św. o godzinie 18.00 z  Nowenną do świętej Anny. Jest to również liturgiczne wspomnienie naszej Patronki Parafii. W tym dniu, oraz w niedziele możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Trzeba być po spowiedzi, przyjąć komunię święta, pomodlić się w intencji Ojca świętego. W ciągu roku każdego 26 dnia miesiąca jest nabożeństwo do świętej Anny w intencji naszych rodzin. Pół godziny przed Mszą świętą różaniec pokutny świętość i trwałość małżeństw.

 

5. W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywać będzie uroczystość odpustową  ku czci świętej Anny patronki naszej parafii. Suma odpustowa w intencji parafian o godzinie 11.30, którą odprawi ks. dr Ludwik Duda, emeryt, kapłan diecezji Gnieźnieńskiej. Słowo Boże wygłosi ks. kanonik Jan Gibała proboszcz parafii MB Wspomożenie Wiernych w Palczy. Po sumie procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w uroczystościach wszystkich parafian, gości. Służbę liturgiczną. Strażaków proszę o udział w tej Mszy św. ze swoim sztandarem, oraz niesienie baldachimu i chorągwi kościelnych. Proszę też o niesienie w czasie procesji feretronów. Osoby do tego upoważnione o niesienie zapalonych świec.  Scholę, nasz Chór parafialny o śpiew w czasie liturgii. Zapraszam też dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców ubranych  w komeżki do dzwonienia.

 

6. Odpust to przede wszystkim zyskanie pomocy Bożej, dlatego możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty będzie codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz w piątek od 17.00 do 18.00.

 

7. Z racji odpustu, odwiedziny chorych obłożnie we środę do południa. Bardzo prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii.

 

8.W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętego Józefa  poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

9..Serdeczne Bóg Zapłać składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu, jak również za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. O przygotowanie  Świątyni do  uroczystości odpustowej prosimy rodziny: Wnęk 423; Wnęk 424; Wnęk 50; Kruczek 227; Matoga 228; Nowak 51; Grabowski 210; Szlachetka – Bednarz 4; Rodak – Baćko 3; Daniel; Rapacz; 499; Obłaza 499; Gaździk 317; Gaździk 6; Fornalik 229; Suder – Pitala – Gabryś 233; Paluch 162; Magiera 545; Pachowicz 539; Pitala 167; Wronka – Ostafin 28; Kurek 33; Zych – Figiel 385; Pitala 34. Główne sprzątanie z myciem okien w kościele we czwartek

 

10. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęty Apolinary, biskup męczennik

- wtorekświęta Maria Magdalena, która swoje życie po nawróceniu na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów

- środa - święta Brygida, patronka Europy, żona, matka, a potem zakonnica. Jest Ona wzorem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem.

- czwartekśw. Kinga, córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek.

- piątek - święty Jakub Apostoł, oraz święty Krzysztof. Ich  życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

- sobota  święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »