shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

4 Marca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adrian, Adrianna,
Arkadiusz, Arkady,
Eugeniusz,
Kazimierz, Lew,
Lucja, Lucjusz,
Łucja, Wacław,
Wacława
Do końca roku zostało 303 dni.
Odwiedza nas 1 gość

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 27.07.2014 Drukuj
27.07.2014.

SIEDEMNASTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

27 lipca 2014

 

1.  W dzisiejszą, 17. niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości. Spróbujmy z tej perspektywy spojrzeć na nasze życie i zobaczyć, ku czemu posłużyły nam różne wydarzenia, w których uczestniczyliśmy.

 

2. Za nami pierwsze tygodnie lata. Dla niektórych z nas jest to czas oderwania od codziennej pracy i możliwość odpoczynku. Starajmy się dobrze wykorzystywać ten czas.

 

3. Są też ludzie, zwłaszcza pracujący na roli, dla których ten czas jest czasem szczególnie wzmożonej pracy. Starajmy się ich wspierać naszą modlitwą, ale też wdzięcznością za ich trud i poświęcenie, dziękując Bogu za wszelkie dobrodziejstwa, zwłaszcza za plony ziemi.

 

4. W środę po wieczornej mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

5. W tym tygodniu przypada:

- pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe codziennie pół godziny przed Mszą świętą ranną i wieczorną. Zapraszam do udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas której będziemy się modlić również za poległych w czasie wojny, jak i za jej ofiary, o godz.18.00 w piątek

- pierwsza sobota - wynagradzamy zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej o godzinie 7.00 Nabożeństwo Różańcowe. W najbliższą sobotę możemy uzyskać tzw. odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, przyjęcie komunii świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

 

6.W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętego Piotra Apostoła  poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Ta róża która prowadzi różaniec o godz.9.00 zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Składka przyszłej niedzieli na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel. Bóg zapłać wszystkim którzy składają comiesięczne ofiary kopertowe na remont dachu na plebanii.  

 

7..Serdeczne Bóg Zapłać składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu, jak również za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. O przygotowanie  Świątyni do  przyszłej niedzieli prosimy rodziny: Kruczek 480; Kruczek 595; Kruczek 148; Opioła 409; Cieszkowski 232; Krzanowski 490; Pasionek 213; Szlachetka 254; Sala 32; Fornalik 352.

 

8. W tym tygodniu patronują nam:

wtorek - święta Marta, siostra Łazarza i Marii, która pokazuje nam wartość służby drugiemu człowiekowi w wyrażaniu miłości do Boga

czwartek - święty Ignacy z Loyoli, prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów

piątek - święty Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów

 

9. Podziękowania

W dzisiejszą uroczystość odpustową  ku czci świętej Anny patronki naszej parafii składam serdeczne podziękowanie wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia tych imienin parafii:

- Ks. dr Ludwikowi Dudzie, emerytowi kapłanowi diecezji Gnieźnieńskiej za odprawienie sumy odpustowej w intencji całej naszej Parafii.

- Bóg zapłać za Słowo Boże ks. kanonik Janowi Gibale proboszczowi parafii MB Wspomożenie Wiernych w Palczy.

- Bardzo serdecznie dziękuje Księzom z naszego dekanatu Mogilańskiego na ręce ks. Prałata Dziekana Piotra Kluski.

- Dziękuję księżom spoza naszego dekanatu

-  Podziękowania kieruję również w stronę księży rodaków obecnych ks. Henryka Zachary, ks. Marcina Twardosza, ks. Neoprezbitera Marka Pitali i do nie obecnych za ich duchową łączność z nami. Bóg zapłać klerykowi Maksymilianowi Grabowskiemu.

- Serdecznie dziękuję Strażakom z pocztem sztandarowym oraz za niesienie baldachimu i chorągwi kościelnych.

- Bóg zapłać paniom za niesienie w czasie procesji feretronów.

- Osobom upoważnionym do niesienie zapalonych świec.

- Bóg zapłać  Scholi młodzieżowej, naszemu Chórowi parafialnemu  Augustinum  za śpiew w czasie liturgii.

-  Podziękowania również składam orkiestrze dętej  za ich obecność wśród nas.

- Dziękuje również  dziewczynkom sypiącym kwiaty  oraz chłopcom  ubranym  w komeżki za dzwonienie podczas procesji.

- Podziękowania kieruję w stronę p Kościelnego Józefa Motyki pana  organisty Stanisława Fornalik, oraz pani Janiny Rzadkosz  z całej obsłudze w kuchni

- Dziękuję całej służbie liturgicznej ministrantom i lektorom oraz panu szafarzowi Marcinowi Szlachetce.

- Wielkie Bóg zapłać wam parafianie,  wszystkim gościom wypoczywającym w Krzyszkowicach, przybyłym do naszej świątyni  by oddać cześć patronce tego kościoła św. Annie, która jest symbolem i łączniczką pokoleń, jest patronką wychowania i życia rodzinnego.

- Niech wasza tu wszystkich obecność i modlitwa wzmocnią tę podstawową cnotę chrześcijańską, że Bóg nas kocha, że jesteśmy Jego ludem wybranym.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »