shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

20 Lipca 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Czesław, Czech,
Czechasz, Czechoń,
Eliasz, Heliasz,
Hieronim, Leon,
Małgorzata, Paweł,
Sewera
Do końca roku zostało 165 dni.
Odwiedza nas 3 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 13.07.2014 Drukuj
12.07.2014.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

13 Lipca 2014

 

1.Liturgia 15. niedzieli w ciągu roku, którą dziś celebrujemy, wskazuje na działanie słowa Bożego w naszym życiu. Zechciejmy zwrócić uwagę na to, czy przypadkiem nie jest z nami tak, że wprawdzie słuchamy słowa Bożego, ale ono do nas nie dociera.

 

2. W naszej codziennej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których wakacje nie są czasem odpoczynku, lecz ciężkiej pracy. Wspomagajmy ich przynajmniej duchowo, abyśmy razem mogli cieszyć się z obfitych plonów ziemi i dziękować Bogu za Jego dary.

 

3. W środę w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. To wspomnienie przypomina nam o szczególnym przywileju, jakim jest szkaplerz karmelitański. Matka Boża ofiarowując go, związała z nim obietnicę, że każdego, który będzie go pobożnie nosił, wybawi z czyśćca w pierwszą sobotę po jego śmierci. Ta obietnica przyczyniła się bardzo do rozpowszechnienia się nabożeństwa do Matki Bożej szkaplerznej. Jej czcicielem był również papież Jan Paweł II, który już od młodości nosił ten znak Jej szczególnej opieki.

 

4.Najbliższy piątek jest trzecim miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej Wystawienie Najświętszego Sakramentu z Adoracją i modlitwami do Bożego Miłosierdzia polecając rodzinny  naszej Parafii jak również zmarłych z naszych rodzin wypominanych w naszym kościele.

 

5. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża
Matki Bożej Częstochowskiej poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

6. Za tydzień trzecia niedzielę miesiąca o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z wypominkami rocznymi za naszych bliskich zmarłych.

 

7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół
w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Ożóg – Baranik – Tomal 44; Wójcik 288; Worwa – Siwiec 46; Durlatka – Talaga 45; Pitala 236; Dyduła 49; Strzeboński 599; Kleszcz – Kęsek 163; Janik 473; Tylek 642; Kur 472.

 

8. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

 

9.W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęty Henryk, cesarz, oraz święty Kamil de Lellis, prezbiter.

- wtorek - święty Bonawentura, biskup i doktor Kościoła.

- środa Najświętsza Maryja Panna Szkaplerzna

- piątekświęty Szymon z Lipnicy, prezbiter.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »