shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

4 Marca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adrian, Adrianna,
Arkadiusz, Arkady,
Eugeniusz,
Kazimierz, Lew,
Lucja, Lucjusz,
Łucja, Wacław,
Wacława
Do końca roku zostało 303 dni.
Odwiedza nas 2 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 6.07.2014 Drukuj
05.07.2014.

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

6 lipca 2014

 

1. Przeżywamy dziś 14. niedzielę w ciągu roku, która zarazem jest pierwszą niedzielą lipca. Liturgia tej niedzieli zachęca nas, abyśmy wszystkie nasze troski złożyli na Pana, ucząc się od Niego, jak mamy postępować, by podobać się Ojcu naszemu, który jest w niebie. Niech te słowa będą dla nas zachętą, abyśmy nie zniechęcali się w chwilach trudności, niezrozumienia czy niepewności, lecz ufnie udawali się po pomoc do naszego Mistrza i Pana.

 

2. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się już wakacje, wielu z nas również w tym miesiącu będzie się udawało na zasłużony odpoczynek. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas, przeznaczając go również na nasz rozwój duchowy. Skorzystajmy z rekolekcji, udajmy się na pielgrzymkę, przeznaczmy czas na lekturę dobrej literatury religijnej. Każdy może znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mu nie tylko odpocząć od codzienności, lecz także zbliżyć się do Boga. Nie zapominajmy również o poświęceniu czasu naszym najbliższym, z którymi, być może w codziennym zabieganiu, jedynie się mijamy, nie znajdując czasu na wspólny spacer czy rozmowę. Niech rozpoczynające się lato i czas odpoczynku sprzyja naszej aktywności nie tylko fizycznej, lecz także duchowej.

 

3. W dzisiejszą niedzielę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

 

4. W środę po wieczornej mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

5. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Świętego Maksymiliana Marii Kolbe poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

6. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Burda 221; Burda – Tylko 434; Pitala – Turcza 40; Wojtyca 219; Pitala 425; Fornalik 92; Wojtyca – Żołnierczyk 287; Kruczek – Hajdus 176; Sikora 140; Mróz – Nawała 43.

 

7. W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek święty Jan z Dukli, prezbiter, niezwykle gorliwy kaznodzieja oraz spowiednik. Słynął daru prorokowania, oraz szczególnym umiłowaniem modlitwy,

- piątek - święty Benedykta, opat, patron Europy. Uważany za ojca zachodniego życia monastycznego, przez co skutecznie przyczynił się nie tylko do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury.

- sobotaśw. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich.

 

8. W dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych trwa akcja „srebro na wagę złota”. Jest to inicjatywa, dzięki której można wesprzeć misje Księży Sercanów. Szczególną intencją, której towarzyszy zbiórka srebrnego złomu jest budowa domów dla ofiar tajfunu na Filipinach. Srebrny można pozostawić w zakrystii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »