shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

4 Marca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adrian, Adrianna,
Arkadiusz, Arkady,
Eugeniusz,
Kazimierz, Lew,
Lucja, Lucjusz,
Łucja, Wacław,
Wacława
Do końca roku zostało 303 dni.
Odwiedza nas 2 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 29.06.2014 Drukuj
29.06.2014.

ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

29 czerwca 2014

 

1. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą dziś przeżywamy, przewyższa swą rangą liturgiczną 13. niedzielę w ciągu roku, która dziś przypada. Jak wiemy, święci Piotr i Paweł są bowiem nazywani filarami Kościoła.

 

2. Uroczystość dzisiejsza kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach.

 

3. Dzisiejsza niedziela jest również ostatnią niedzielą miesiąca czerwca tradycyjnie poświęconego czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach czerwcowych, tym bardziej jeśli przez cały miesiąc nie znaleźliśmy czasu, lub też nie mieliśmy możliwości w nim uczestniczyć. Zechciejmy choć w te dwa ostatnie dni dziękować Boskiemu Sercu za Jego miłosierdzie wobec nas i wypraszać dla siebie, dla swoich bliskich i dla całego świata potrzebne łaski.

 

4. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia, jak też do całego świata stworzonego, który jest widzialnym znakiem miłości Boga do nas. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.

 

5. W środę po wieczornej mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed Mszą różaniec prowadzony przez Koło Radia Maryja.

 

6. W tym tygodniu przypada:

- pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Po wieczornej Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramancie.

- pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe codziennie pół godziny przed Mszą świętą ranną i wieczorną.

- pierwsza sobota - wynagradzamy zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej o godzinie 7.00 Nabożeństwo Różańcowe.

 

7. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża
Świętej Anny poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Ta róża która prowadzi różaniec o godz.9.00 zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Składka przyszłej niedzieli na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel. Bóg zapłać wszystkim którzy składają comiesięczne ofiary kopertowe na remont dachu na plebanii.  

 

8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół
w minionym tygodniu. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła
do  przyszłej niedzieli rodziny: Mech 468, Cholewa – Kołodziejczyk 234; Fornalik 339; Sala; 561; Burda – Kurowski 285a; Czernecki 285; Pszczoła 279; Sala 37; Olejnik – Pulchny – Motyka 38; Piska – Pszczoła 246.

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

- wtorekświęty Otton - biskup

- czwartek - święty Tomasz – apostoł, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

- piątek – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.

- sobotaświęta Maria Goretti – dziewica i męczennica. Po Mszach świętych ucałowanie relikwii świętej.

 

10. Organizowana jest Parafialna Pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych w Lourdes i La Salette od 16 – 24 października. Program jest wywieszony w gablocie, oraz na stronie internetowej parafii. Zapraszamy osoby chcące wziąć w niej udział.

 

11. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zachęcamy do włączenia się w akcję „srebro na wagę złota”. Jest to inicjatywa, dzięki której można wesprzeć misje Księży Sercanów, ofiarując srebrny złom np. zerwany łańcuszek, jeden kolczyk, poczerniały pierścionek itp. Szczególną intencją, której będzie towarzyszyć zbiórka srebrnego złomu jest budowa domów dla ofiar tajfunu na Filipinach. Zachęcamy do zabrania broszur (znajdują się na stoliku pod chórem) zawierających więcej informacji na ten temat. Srebrny złom będzie można pozostawić w zakrystii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »