shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 22.06.2014 Drukuj
20.06.2014.

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

22 czerwca 2014

 

1.Przed nami ostatni tydzień czerwca, miesiąca, który tradycyjnie poświęcony jest nabożeństwu do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dlatego też tym bardziej zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach, podczas których jest śpiewana Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Są one w naszym kościele codziennie po Mszy świętej  o godzinie 18.00. a w niedzielę o godzinie 15.00

 

2. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godzinie 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie. Zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała w czwartek.

 

3. Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Msza św. w intencji wszystkich Ojców z naszej parafii zostanie odprawiona w środę o godz.18.00 Do udziału w niej zapraszamy serdecznie całe rodziny.

 

4. We wtorek, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

 

5. W środę po wieczornej mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, połączona z nabożeństwem czerwcowym.

 

6. We czwartek 26 dzień miesiąca to dzień comiesięcznej nowenny do świętej Anny patronki naszej parafii, połączona będzie z nabożeństwem czerwcowym oraz zakończeniem oktawy ku czci Bożego Ciała. Pół godziny przed mszą św. Różaniec pokutny w intencji : o jedność, trwałość rodzin naszej parafii, o odpowiedzialnych rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów, prawników.

 

7. Spowiedź z okazji zakończenia roku szkolnego dla dzieci oraz młodzieży we czwartek od godziny 17.00 do 18.00.

 

8. W najbliższy piątek będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami z naszej parafii za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym. Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej o godzinie 8.00, natomiast dla Gimnazjum o godzinie 9.00.

 

9. Piątek jest to dzień uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wykorzystajmy zatem okazję do spowiedzi, abyśmy godnie mogli przystąpić do stołu Pańskiego. Ksiądz służy w konfesjonale codziennie pół godziny przed Msza świętą ranną lub wieczorną.  Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

10. Zaś w nadchodzący piątek to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy.

 

11. W sobotę, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.

 

12. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Fatimskiej  poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

13. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca o godzinie 11.00 Msza święta dla dzieci. w przyszłą niedzielę. Zapraszam wszystkie dzieci od najmłodszych z rodzicami.

 

14. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego Franciszka, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła. Również w naszych modlitwach polecajmy Papieża seniora Benedykta XVI.

 

15. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia dnia Bożego Ciała. Księdzu Jackowi, Paniom, młodzieży noszącym feretrony, świece, Różom Różańcowym, Naszym Strażakom za pilnowanie bezpieczęstwa na całej trasie procesji, noszącym baldachim, chorągwie, Dzieciom, Służbie Ołtarza – Ministrantom i Lektorom, Szafarzowi, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, oraz wszystkim  Braciom i Siostrom biorącym udział w procesji. Dziękuje bardzo tym którzy przygotowali piękne ołtarze na trasie. Bóg zapłać za złożone ofiary od wszystkich ołtarzy na potrzeby kościoła. Podziękowanie składam również Wydziałowi Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji, oraz Zarządowi Dróg Powiatowych z Myślenic. Niech Jezus Eucharystyczny błogosławi w każdej dziedzinie życia.

 

16. Bardzo dziękuję młodzieży bierzmowanej za złożoną ofiarę po pielgrzymce na kościół.

 

17. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Wróblewski 199; Wróblewski 625; Uchacz – Puto 349; Jędryczko 631; Bętkowski 194; Bochenek 585; Barnaś 427; Dyduła 449; Łętocha – Wronka 448; Mika 501.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »