shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

4 Marca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adrian, Adrianna,
Arkadiusz, Arkady,
Eugeniusz,
Kazimierz, Lew,
Lucja, Lucjusz,
Łucja, Wacław,
Wacława
Do końca roku zostało 303 dni.

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 15.06.2014 Drukuj
14.06.2014.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

15 czerwca 2014

 

1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Wprowadza nas w tak zwany okres w ciągu roku. I na początku tego kolejnego etapu roku liturgicznego Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach. Niech ta prawda zabrzmi zarówno w naszych sercach, jak i rodzinach, sprawiając, że nasze relacje będą choć trochę odwzorowaniem tych, które panują pomiędzy Osobami Trójcy Przenajświętszej.

 

2. Niech wyrazem naszej wiary będzie również liczny udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Są one odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 18.00, a niedziele o godz. 15.00

 

3. W tym tygodniu, we czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Udekorujmy okna, balkony naszych domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą świętą ranną lub wieczorną. Zaś w sam dzień uroczystości Bożego Ciała,  o godzinie 11.00 główna Msza święta polowa przy posesji państwa Tomal nr. 245 po której nastąpi procesja z Najświętszym Sakramentem w stronę kościoła. Pozostałe Msze o godz. 7.30; 9.30; 15.30. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy ołtarze. Polowy ołtarz przed kapliczką przy posesji państwa Tomal – rejon od Sieprawia.  Pierwszy ołtarz przed wjazdem na posesję państwa Serafin nr. 133 przygotuje rejon Dudzino, drugi przed domem państwa Sikorów nr. 420   rejon Góra, trzeci przed domem państwa Palonek nr. 459 – rejon Brzeg a czwarty przed Cmentarzem – rejon Dół. Zakończenie procesji w kościele. Strażaków proszę aby zabezpieczyli trasę,  nieśli baldachim i chorągwie, kobiety i dziewczęta – feretrony, świece,  dzieci przeżywające rocznicę komunii, dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców ubranych w komeżki niech w czasie procesji dzwonią dzwoneczkami. Bardzo proszę zabrać ze sobą na całą procesję, przy słonecznej pogodzie, nakrycie głowy oraz wodę do picia.

 

4.Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po mszy wieczornej o godzinie 18.00, w niedzielę po mszy świętej o godzinie 11.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Chrystus pragnie być blisko nas, a my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

 

5. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Świętego Dominika  poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

6. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie Kościoła  rodziny: Grabowski 431; Sala 301; Pitala – Nowak 249; Pitala 553; Pitala – Sikora 357; Muniak 399; Sala 53; Niedźwiedź 373.

 

7. W tym tygodniu patronują nam:

- wtorekśw. Albert Chmielowski - zakonnik, pokutnik, odznaczający się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”;

- sobotaśw. Alojzy Gonzaga - zakonnik, patron katolickiej młodzieży,  jego ojciec pragnął, by został rycerzem; wstąpił do zakonu jezuitów, by ćwiczyć się w chrześcijańskich cnotach.

 

8. Wyjazd młodzieży bierzmowanej na pielgrzymkę do Królowej Podhala w Ludźmierzu w piątek o godzinie 9.00 z parkingu od kościoła

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »