shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 8.06.2014 Drukuj
07.06.2014.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

8 czerwca 2014

 

1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, kończymy obchody okresu wielkanocnego. Liturgia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju i jedności w naszych rodzinach oraz dar pojednania. Zwróćmy na to uwagę w naszych wzajemnych relacjach zarówno z domownikami, jak i z tymi, z którymi się spotykamy w pracy, w szkole czy w innych miejscach.

 

2. Dzisiejsza uroczystość to także dzień narodzin Kościoła, wspólnoty wierzących, dla których czas, w którym żyją, jest czasem budowania relacji miłości z Bogiem i ludźmi. Pamiętajmy zatem w naszej modlitwie o tych, z którymi tę wspólnotę tworzymy.

 

3. Jutro, przypada święto Maryi Matki Kościoła. Zostało ono ustanowione na prośbę biskupów polskich podczas Soboru Watykańskiego II. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. tego dnia, która będzie o godz. 7.00; 11.00; 18.00 Na Mszę świętą  godzinie 11.00 zapraszamy Dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz młodzież Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej z racji święta patronalnego Szkoły.

 

4. Przeżywamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie zapomnijmy o uczestnictwie w nabożeństwach czerwcowych, zapraszając na nie naszych bliskich i znajomych. Nabożeństwo codziennie po Mszy wieczornej o godz.18.00. a w niedzielę o godzinie 15.00.

 

5. W czwartek, po raz drugi w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też neoprezbiterów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.

 

6. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Świętego Piotra Apostoła  poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Turcza 266; Budzyń 541; Burda 363; Heliasz 639; Iskra 591; Ankus – Korcz 356; Fornalik 322; Baranik 242; Baranik 464.

 

8. Tegoroczna procesja ku czci Bożego Ciała rozpocznie się Mszą świętą polowa  przed kapliczką na posesji państwa Tomal 245 i przejdziemy trasą w stronę Kościoła. Pierwszy ołtarz przed wjazdem na posesję państwa Serafin 133 , drugi przed domem państwa Sikorów 420, trzeci przed domem państwa Palonek 459, a czwarty przed cmentarzem. Zakończenie procesji w kościele. Szczegółowe informacje podamy w przyszłą niedzielę

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

- wtorekbł. Bogumił - biskup poznański i gnieźnieński; był człowiekiem szlachetnym, co sprzyjało powoływaniu go do rozsądzania sporów czy też wypełniania delikatnych misji jednania poróżnionych stron;

- środaśw. Barnaba Apostoł - bliski współpracownik św. Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej;

- piątek św. Antoni z Padwy - franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych;

- sobotabł. Michał Kozal - biskup i męczennik obozu w Dachau, wyróżniał się  duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów;

 

10. Klub Sportowy „Hejnał” ogłasza nabór do szkółki piłkarskiej rocznik 2004-2007. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie 10 czerwca o godz. 18.30 w klubie sportowym.

 

11. Na parkingu przed kościołem, Gabinet lekarski MARMED – Myślenice zaprasza na bezpłatne badania słuchu w przyszłą niedzielę. Więcej informacji w gablocie.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »