shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 5.05.2014 Drukuj
03.05.2014.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

4 maja 2014

 

1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Liturgia tej niedzieli ukazuje nam kolejne spotkanie Jezusa z Apostołami po zmartwychwstaniu. Do udziału w tej wspólnocie jesteśmy zaproszeni również my sami. Starajmy się zatem o tym pamiętać, podejmując nasze obowiązki w tym tygodniu.

 

2. Dzisiejsza niedziela jest też Niedzielą Biblijną, rozpoczynając obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę.

 

3. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w tygodniu  po Mszy świętej o godz. 18.00. a w niedzielę o godz.15.00. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy by gromadzili się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami czy w gronie rodzinnym, przed kapliczką Matki Bożej czy też w domu przed Jej obrazem.

 

4. W poniedziałek 12 maja na Mszy świętej o godzinie 18.00 młodzież drugiej oraz  trzeciej klasy gimnazjum otrzyma sakrament Dojrzałości - Bierzmowanie z rąk Jego Ekscelencji ks. Bp Damiana Muskusa. Próby dla młodzieży bierzmowanej w środę, czwartek, piątek po wieczornej Mszy świętej. Spowiedź dla tej młodzieży i ich rodziców oraz  świadków w sobotę od godziny 16.30 – 18.00. Młodzież bierzmowana obowiązkowo uczestniczy w nabożeństwach majowych.

 

5. We wtorek, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc z moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej.

 

6. A w czwartek, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, oraz Archidiecezji Krakowskiej. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby liczne powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

 

7. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Fatimskiej poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

8. Z pomącą Bożą i dzięki waszej ofiarności, rozpoczniemy od jutra wymianę dachu na pierwszej części budynku. Bóg zapłać wszystkim którzy składają comiesięczne ofiary kopertowe na remont dachu na plebanii.

 

9. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziców młodzieży bierzmowanej.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »