shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

22 Lutego 2024
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Małgorzata, Nikifor,
Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz,
Wrócisław
Do końca roku zostało 314 dni.
Odwiedza nas 3 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 27.04.2014 Drukuj
26.04.2014.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY

Niedziela  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

27kwietnia 2014

 

1.Obchodzimy dziś drugą niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia tego dnia wskazuje nam na Boże miłosierdzie, które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas.

 

2. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy samy mogli go doświadczać.

 

3. Świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień również na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.

 

4. Uroczyste nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w naszym kościele o godz. 15.00, serdecznie zapraszamy do udziału. Zaprośmy też na nie naszych bliskich, znajomych, przyjaciół, a także tych, którzy być może zbyt często do kościoła nie chodzą. Niech łaska tego dnia stanie się również dla nich okazją do przemiany życia.

 

5. Jutro w poniedziałek, będziemy obchodzić liturgiczną uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski. Została ona przeniesiona, jak już wspominaliśmy, ze względu na oktawę Zmartwychwstania Pańskiego,

 

6. Zaś we wtorek, przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. Jest patronką Europy.

 

7. W połowie tygodnia wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00, natomiast w każdą niedzielę  maja o godzinie 15.00. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel. Pierwszego maja będziemy przeżywali wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca – dzień dziękczynienia za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja eucharystyczna w której obowiązkowo bierze  udział młodzież przystępująca do sakramentu bierzmowania, będzie po wieczornej Mszy świętej od godz. 18.00. W pierwszy piątek miesiąca w liturgii wspominamy św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi codziennie pół godziny przed mszą świętą ranną lub wieczorną. A w pierwszą sobotę miesiąca przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Tego dnia Msze św. w naszym kościele. O godz. 7.30; 9.30; 11.00; 15.30.

 

8. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętego Dominika poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Ta róża która prowadzi różaniec zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Składka przyszłej niedzieli na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel. Bóg zapłać wszystkim którzy składają comiesięczne ofiary kopertowe na remont dachu na plebanii.  Została zakupiona już dachówka  na pierwsza część budynku. Zamówione są już pozostałe materiały na dach. Z pomącą Bożą i dzięki waszej ofiarności rozpoczniemy od 5 maja już wymianę dachu na pierwszej części budynku.

 

9. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Norek – Kłodziński – Dukat 537; Radomski 98; Dukat 100; Kruczek 99; Dąbrowski 551; Chlebda – Paluch 451; Kruczek 306; Podmokły 101; Zgoda 479.

 

10. Organizowany jest wyjazd na nocne czuwanie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie z soboty na niedziele z 3 na 4 maja. Osoby chcące wziąć udział w czuwaniu uprzejmie proszę do środy dokonać zapisu w zakrystii. Wyjazd w sobotę o godz.18.30 z parkingu przed kościołem a powrót ok. godziny  3.00 nad ranem w niedzielę. Można również jechać indywidualnie swoimi samochodami. Szczegółowy program czuwania  wywieszony jest w gablocie.


11. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice zaprasza w dzisiejszą niedzielę z okazji Kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II na uroczysty koncert na myślenickim rynku. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.30. Wstęp wolny. Więcej informacji w gablocie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »