shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 11.05.2014 Drukuj
16.05.2014.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

11 maja 2014

 

1. Dzisiejsza, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza – jest to dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Nie bójmy się modlić o powołania do życia konsekrowanego, gdyż każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i dla całego Kościoła.

 

2. W tej intencji w tym miesiącu możemy się modlić również podczas nabożeństw majowych, które są odprawiane w naszym kościele codziennie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy nie tylko osoby starsze, lecz również i młodsze, którym się czasem może wydawać, że nie mają na to czasu. Ale któż lepiej pomoże i doradzi, jak nie Ta, która jest kochającą Matką, mogącą wszystkie nasze troski przedstawić swojemu umiłowanemu Synowi.

 

3. W jutro - poniedziałek na Mszy świętej o godzinie 18.00 młodzież drugiej oraz trzeciej  klasy gimnazjum otrzyma sakrament Dojrzałości - Bierzmowanie z rąk Jego Ekscelencji ks. Bp Damiana Muskusa. Z racji bierzmowania wyjątkowo jutro  ranna Msza święta koncelebrowana o godzinie 7.00 po której odprawimy nabożeństwo majowe.

 

4. W środę po wieczornej mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, połączona z nabożeństwem majowym.

 

5. Młodzież gimnazjalna klasy 1 przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, w najbliższa sobotę po Mszy świętej wieczornej ma spotkanie w salce na plebanii. W tym dniu uczestniczy w spotkaniu, oraz obecna jest na Mszy świętej wieczornej.

 

6. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Anny poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

7.W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 Msza święta z udziałem dzieci przeżywających rocznice pierwszej komunii świętej. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców w sobotę od godziny 16.30 – 18.00.

 

8. Grupy Apostolskie z naszej diecezji organizują wakacyjne tygodniowe rekolekcje dla dzieci i młodzieży.  Bliższe informacje i terminy podane są w gablotce.

 

9. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziców dzieci przeżywających rocznicę komunii.

 

10. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęty Pankracy - męczennik

- wtorek - Matka Boża Fatimska - całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

- środę - święty Maciej Apostoł - wybrany do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

- czwartekbłogosławiona Zofia Czeska - zakonnica

- piątek - święty Andrzej Bobola - kapłan i męczennik. Niech ten święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

 

11. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym jest płyta w cenie 7.00 z filmem opartym na autentycznej historii mówiący o ludziach którzy podjęli się największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Mówi o prześladowania wiary chrześcijańskiej w Meksyku. Film który powinien wzbudzić w nas refleksję na pytanie czy ja jako wierzący stać by mnie było stanąć w obronie Chrystusa.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »