shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

29 Listopada 2023
Środa
Imieniny obchodzą:
Błażej, Bolemysł,
Fryderyk, Przemysł,
Saturnin, Saturnina,
Walter
Do końca roku zostało 33 dni.
Odwiedza nas 2 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 11.05.2014 Drukuj
16.05.2014.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

11 maja 2014

 

1. Dzisiejsza, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza – jest to dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Nie bójmy się modlić o powołania do życia konsekrowanego, gdyż każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i dla całego Kościoła.

 

2. W tej intencji w tym miesiącu możemy się modlić również podczas nabożeństw majowych, które są odprawiane w naszym kościele codziennie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy nie tylko osoby starsze, lecz również i młodsze, którym się czasem może wydawać, że nie mają na to czasu. Ale któż lepiej pomoże i doradzi, jak nie Ta, która jest kochającą Matką, mogącą wszystkie nasze troski przedstawić swojemu umiłowanemu Synowi.

 

3. W jutro - poniedziałek na Mszy świętej o godzinie 18.00 młodzież drugiej oraz trzeciej  klasy gimnazjum otrzyma sakrament Dojrzałości - Bierzmowanie z rąk Jego Ekscelencji ks. Bp Damiana Muskusa. Z racji bierzmowania wyjątkowo jutro  ranna Msza święta koncelebrowana o godzinie 7.00 po której odprawimy nabożeństwo majowe.

 

4. W środę po wieczornej mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, połączona z nabożeństwem majowym.

 

5. Młodzież gimnazjalna klasy 1 przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, w najbliższa sobotę po Mszy świętej wieczornej ma spotkanie w salce na plebanii. W tym dniu uczestniczy w spotkaniu, oraz obecna jest na Mszy świętej wieczornej.

 

6. W niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Anny poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

7.W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 Msza święta z udziałem dzieci przeżywających rocznice pierwszej komunii świętej. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców w sobotę od godziny 16.30 – 18.00.

 

8. Grupy Apostolskie z naszej diecezji organizują wakacyjne tygodniowe rekolekcje dla dzieci i młodzieży.  Bliższe informacje i terminy podane są w gablotce.

 

9. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziców dzieci przeżywających rocznicę komunii.

 

10. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęty Pankracy - męczennik

- wtorek - Matka Boża Fatimska - całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

- środę - święty Maciej Apostoł - wybrany do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

- czwartekbłogosławiona Zofia Czeska - zakonnica

- piątek - święty Andrzej Bobola - kapłan i męczennik. Niech ten święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

 

11. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym jest płyta w cenie 7.00 z filmem opartym na autentycznej historii mówiący o ludziach którzy podjęli się największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Mówi o prześladowania wiary chrześcijańskiej w Meksyku. Film który powinien wzbudzić w nas refleksję na pytanie czy ja jako wierzący stać by mnie było stanąć w obronie Chrystusa.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »