shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 20.04.2014 Drukuj
19.04.2014.

NIEDZIELA

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

20.04.2014

 

1. Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

 

2. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Dlatego też liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, przypadająca 23 kwietnia, została w tym roku przeniesiona na 28 kwietnia, już po zakończeniu oktawy Wielkanocy.

 

3. Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek.

 

4. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej. W naszym kościele są celebrowane według  następującego porządku: a więc o godz. 7.30; 9.30; 11.00 oraz o godzinie 13.00. Składka w dniu jutrzejszym zgodnie z tradycją na Papieski Uniwersytet Bł. Jana Pawła II w Krakowie.

 

5. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

 

6. W piątek po wieczornej Mszy świętej przed kanonizacją Papieży Jana XXII i Jana Pawła II grupa teatralna dzieci i młodzieży naszej parafii przedstawi Spektakl pt. „Promieniowanie ojcostwa” na podstawie dramatu – misterium Jana Pawła II, oraz Pantominę ewangeliczną. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian. W ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania obowiązkowo uczestniczy młodzież gimnazjalna kl. I; II; III.

 

7.W sobotę 26 dzień miesiąca o godzinie 18.00 Msza święta połączona z nowenną do świętej Anny i modlitwą adoracyjną poprzedzająca uroczystości Bożego Miłosierdzia wraz kanonizacją.

 

8. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Piotra  poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

9. Przyszła niedziela jest uroczystą Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z racji kanonizacji przesunięta zostanie msza święta z godziny 11.00 na 12.30, byśmy wszyscy mogli przynajmniej przez transmisję telewizyjną w  niej uczestniczyć. O godzinie 15.00 Nabożeństwo z Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

10. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do  przyszłej niedzieli rodziny: Sałach 93; Piotrowski 576; Piwowarski – Grabowski 94; Jurczak 428; Grabowski – Ćwierz 402; Lupa – Łazarz – Syjud 323; Samborek 484; Kopta - Hudaszek 96; Cyrek 264; Gierlach 568

 

11.Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia tych świętych dni Triduum Paschalnego. Księdzu Jackowi naszemu wikariuszowi, Paniom noszącym feretrony, świece, Różom Różańcowym, Naszym Strażakom za wartę przy Grobie pańskim, noszącym baldachim, chorągwie, Grupie Apostolskiej oraz Scholi młodzieżowej, Dzieciom, Służbie Ołtarza – Ministrantom i Lektorom, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, oraz wam Bracia i Siostry biorącym udział w nabożeństwach. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

 

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »