shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

18 Maja 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Aleksander,
Aleksandra, Alicja,
Edwin, Eryk, Eryka,
Feliks, Irina,
Liboriusz, Myślibor,
Wenancjusz
Do końca roku zostało 228 dni.
Odwiedza nas 5 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 2.02.2014 Drukuj
01.02.2014.

OFIAROWANIE PAŃSKIE

2 lutego 2014

 

1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła.

 

2. Z woli papieża bł. Jana Pawła II od 1997 roku w to święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

3. Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.

 

4. Rozpoczął się czas ferii zimowych dla dzieci i młodzieży szkolnej. Zachęcam, by ta przerwa od nauki w szkole stała się okazją do odkrywania Boga w pięknie przyrody i w drugim człowieku. Postarajcie się, kochani młodzi, nie spędzać tego czasu jedynie przed komputerem czy konsolą do gry, lecz rozejrzyjcie się wokół siebie, być może są osoby w waszym sąsiedztwie, które czekają na drobną pomoc czy wspólny spacer czy wypicie herbaty, pomoc w domowych porządkach itp.

 

5. W środę po wieczornej mszy św.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:

- W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. Msza święta z godziną świętą o godz.17.00. W ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania we czwartek – wiem że są ferie - w tym nabożeństwie, obowiązkowo uczestniczą klasy pierwsze, drugie, trzecie Gimnazjalne.

- W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą ranną i wieczorną. Bardzo proszę wszystkich tych którzy odprawiają pierwsze piątki miesiąca by wcześniej skorzystały ze spowiedzi. W piątek nie jestem w stanie wyspowiadać wszystkich. Chcę zaznaczyć ze istotą odprawianych pierwszych piątków jest przyjęcie Pana Jezusa w komunii świętej.

 

7. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Świętej Anny poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościół do  przyszłej niedzieli rodziny: Sala 272; Motyka – Postawa 309; Hinc 247; Chlebda 461; Gastoł 611; Kuś 608; Kaczor – Chlebda 153; Zawiski 505; Raczek 615; Mrowczyk 85; Szatan 326; Surówka 601

 

9. Jak już informowałem że musimy wyremontować dach plebani pragnę zwrócić się do wszystkich o comiesięczną ofiarę kopertową na ten cel.  Nie wyznaczam konkretnej niedzieli. Proszę wybrać sobie niedzielę która wam odpowiada i ile kogo stać miesięcznie na taką ofiarę.  Najpierw musimy zakupić dachówkę. Kosztorys wyremontowania całego dachu wyliczony jest na około 150 tysięcy złotych. Mając świadomość że w obecnych czasach w rodzinach jest ciężko pod względem finansowym już bardzo serdecznie dziękuję, Bóg zapłać  za każdy gest ofiarności na ten cel. Chce również przypomnieć że na podstawie Ustawy o podatku od osób prawnych istnieje możliwość odliczenia od podstawy darowizn na cele kultu religijnego do 10 procent, natomiast firmy czy spółki do 14 procent. Księgowi prowadzący niektórym rozliczenie wiedzą o tym. Pomyślmy i również o tym , ze mamy również taką możność przekazania podatku od naszych zarobków.

 

10. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęty Błażej, biskup i męczennik, patron od chorób gardła. Po Mszach świętych pobłogosławienie jabłek oraz błogosławieństwo świecami.

- środaśw. Agata, dziewica i męczennica, szczególna patronka Sycylii we Włoszech; ze względu na swoje męczeństwo, podczas którego odcięto jej piersi, może też być wzywana jako wspomożycielka kobiet karmiących i tych, które zmagają się z chorobami piersi. Po Mszach świętych poświęcenie chleba, soli i wody.

- czwartekśw. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy japońscy Dalekiego Wschodu.

 

11. Ogłoszenie o zbiórce zużytego sprzętu

Pomoc Kościołom w Potrzebie jest Stowarzyszeniem Kościoła Katolickiego, które pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów Aby budować kolejne studnie, szkoły i szpitale prowadzimy w porozumieniu z księżmi biskupami w diecezjach całego kraju akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego . Przy organizacji zbiórek Kościół w Potrzebie posiada wszelkie niezbędne i wymagane prawem zezwolenia . Zapraszamy waszą wspólnotę parafialną do aktywnego udziału w tej zbiórce, która będzie miała miejsce dnia 10 lutego w godzinach od 13.00 do 16.00. Zużyty sprzęt składamy na parkingu przed kościołem. Więcej informacji w gablocie i na ulotkach które przed kościołem rozdają ministranci.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »