shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 9.02.2014 Drukuj
08.02.2014.

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

9 lutego 2014

 

1. Przeżywamy kolejną, piątą niedzielę w ciągu roku. Słowo Boże uczy nas dzisiaj, że jako chrześcijanie mamy być solą ziemi i światłem świata, czyli tymi, którzy wyznaczają kierunek, w którym należy iść. Pomyślmy zatem, jak realizujemy to zadanie w naszym życiu codziennym. Może warto, byśmy również w gronie rodzinnym się nad tym zastanowili i podzielili się wzajemną refleksją, jak możemy to powierzone nam przez Chrystusa zadanie wypełniać.

 

2. Nasza wiara ma się opierać nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej. Pogłębieniu tego tematu służyć może również lektura katolickiej prasy czy książek o tematyce religijnej. Chciejmy po nie sięgać systematycznie, by móc roztropnie, ale też pewnie odpowiadać na pytania innych osób dotyczące naszej wiary. Prasę katolicka możemy nabyć pod chórem.

 

3. W środę po wieczornej mszy św.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

 

4. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Świętego Maksymiliana Marii Kolbego  poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest możliwość utworzyć nowe róże różańcowe. Okazji jest wiele, może z racji kanonizacji Bł. Jana Pawła II który tak umiłował modlitwę różańcową. Osoby chętne a wiem że takie są bardzo proszę o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

5. Za tydzień trzecia niedzielę miesiąca o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z wypominkami rocznymi za naszych bliskich zmarłych.

 

6. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościół do  przyszłej niedzieli rodziny: Jop 592; Sala 89; Motyka 519; Sadowski 226; Mastalerz 646; Mrowczyk 212; Cholewa 421; Bujas 138; Stołowski – Kotaś 372; Zawiski 525; Zawiski 220; Kruczek 136.

 

7. Składam serdeczne podziękowanie Bóg zapłać wszystkim którym leży na sercu piękno zabudowań kościelnych i składają koperty na remont dachu na plebanii. Na karteczkach z tyłu kościoła jest do zabrania nr konta parafialnego jeśli ktoś potrzebuje by ta drogą składać dobrowolną ofiarę na ten cel. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem hojność ofiarodawców.

 

8. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekświęta Scholastyka, dziewica, siostra św. Benedykta, który dał początek życiu monastycznemu w Europie; Scholastyka w żeńskim klasztorze poświęciła się służbie Bożej.

- wtorek - Najświętsza Maryja Panna z Lourdes. Tamte wydarzenia z roku 1858 upamiętnia znana pieśń „Po górach, dolinach”. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak się też stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Świat potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszej diecezji w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych odprawi ks. Kardynał Stanisław Dziwisz o godzinie 11.00

- piątek - Cyryl i Metody. Urodzeni w Cesarstwie Wschodnim bracia, piastujący różne godności kościelne, podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy.

- również w piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Walentego, obecnie przyzywanego jako patrona narzeczonych i zakochanych. Warto pamiętać, by ten dzień nie był okazją do przelotnego zatrzymania się na naszych uczuciach, lecz stawał się okazją do pogłębienia wzajemnej miłości i życzliwości.

 

9. Przypominam iż Stowarzyszenie Pomoc Kościołom w Potrzebie, jutro tj.10 lutego przeprowadzi akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego w naszej Parafii. Zapraszamy do aktywnego udziału w tej zbiórce,  w godzinach od 13.00 do 16.00. Zużyty sprzęt składamy na parkingu przed kościołem.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »