shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

22 Lutego 2024
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Małgorzata, Nikifor,
Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz,
Wrócisław
Do końca roku zostało 314 dni.
Odwiedza nas 1 gość

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 26.01.2014 Drukuj
27.01.2014.

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

26 stycznia 2014

 

1.Dzisiejsza niedziela obchodzona jako Światowy Dzień Trędowatych. Choroba ta jest dziś uleczalna, ale mimo to wciąż zbiera wielkie żniwo.

 

2. W środę po wieczornej mszy św.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

 

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu szczególnie czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej z Nabożeństwem Różańcowym o godzinie 7.00

 

4. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Fatimskiej poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Natomiast ta róża która prowadzi różaniec o godz.9.00 zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Składka przyszłej niedzieli na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel.

 

5. Przyszła niedziela to święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na Mszę święte przyniesiemy świece zwane gromnicami, które zostaną pobłogosławione, aby przez cały rok w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów.

 

6.Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie składką w tym dniu borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

 

7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościół do  przyszłej niedzieli rodziny:  Raczek 640; Fornalik 300; Fornalik 403; Mika 82; Mika 168; Konarski – Gołąb 435; Kyrcz 84; Wajda – Pasionek 321; Soszka – Raczek195; Dudzik 589; Sala 223.

 

8. W dniu wczorajszym zakończyłem odwiedziny duszpasterskie tak zwaną kolędę w czasie której modliliśmy się wspólnie o  błogosławieństwo Bożego dla każdej rodzin naszej parafii.  Składamy serdeczne Bóg zapłać za wspólną rodzinną modlitwę i chwile rozmowy, za każde dobre słowo, uśmiech, serdeczność.  Bóg zapłać tym, którzy nas wieźli na miejsce i tym rodzinom, które nas częstowały posiłkami. Bóg zapłać za ofiary, które otrzymaliśmy przy tej okazji. Z tych ofiar każdy kapłan w naszej archidiecezji wspomaga: diecezję, misjonarzy, Uniwersytet Papieski, księży chorych,  funkcjonowanie domu dla księży emerytów w Makowie i domu dla księży chorych w Swoszowicach. Podziękowanie składają też ministranci i p. organista.

 

9.W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałekbł. Jerzy Matulewicz, biskup, odnowiciel zgromadzenia marianów i założyciel dwóch zgromadzeń żeńskich: sióstr eucharystek i sióstr ubogich od Niepokalanego Poczęcia NMP;

- wtorekśw. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, wielki czciciel Jezusa Eucharystycznego; jest on autorem m.in. hymnu eucharystycznego „Zbliżam się pokorze”;

- piątekśw. Jan Bosko, prezbiter, założyciel zgromadzeń salezjańskich, które oddają się pracy z młodzieżą.

 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »