shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 16.12.2012 Drukuj
15.12.2012.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

16rudnia 2012

 

1.To już połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od jutra, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas. Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami, aby w tej przyjaźni dalej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.

 

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe, nawiązujące do koloru nieba o wschodzie słońca i mówiące, że Zbawiciel – Wschodzące z wysoka Słońce jest już naprawdę blisko.

 

3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte.

 

4. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

 

5. Od dzisiaj  Nowenna do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. Nowennę odprawiamy podczas Mszy roratniej wypraszając sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.

 

6. Wszystkich zachęcam, do udziału w Mszy Roratnej, odprawianej w naszym kościele w poniedziałek, środa, piątek o godz.17.00, a we wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00. Zapraszam dzieci z lampionami, młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania i dorosłych.

 

7. W środę po wieczornej mszy św.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z modlitwami za rodziny które przyjęły obraz Jezusa Miłosiernego. Również w środę wręczenie nagród konkursu szkolnego „Lampion na adwent” po wieczornej mszy świętej.

 

8. Najbliższy piątek jest trzecim miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia polecając  zmarłych z naszych rodzin oraz wypominanych w naszym kościele.

 

9. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Józefa poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

10. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła oraz ubranie kwiatami głównego ołtarza do świąt Bożego Narodzenia następujące rodziny : Wójciak 204; Bębenek 260; Sraga 462; Szlachetka 124; Wójciak192; Grabowski 224; Dyduła - Dziadkowiec 267; Wiewiórka 116; Bystroń 113; Suder; Kruk 332; Burtan – Kruk 422; Iskra 629; Krzystek 516.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »