shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

26 Października 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Dymitriusz, Ewaryst,
Eweryst, Lucyna,
Ludmiła, Lutosław,
Łucjan
Do końca roku zostało 67 dni.
Odwiedza nas 1 gość

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 23.12.2012 Drukuj
22.12.2012.

CZWARTA  NIEDZIELA  ADWENTU

23 grudnia 2012

 

1.W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. Jutro Wigilia i potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku, przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia tej Dobrej Nowiny innym.

 

2. Jutro, o godz.7.00 ostatnie roraty. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej. Jutro nie będzie Mszy świętej Wieczornej.

 

3.Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z poniedziałku 24 grudnia, na wtorek 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Jest to okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia według świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

 

4.Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

 

5.W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Składka na pasterce zbierana zgodnie z tradycją na Fundusz Obrony Życia SOS.

 

6.We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia Msze święte w naszej świątyni tak jak w niedzielę o godzinie 7.30; 9.30; 11.00; 15.30.

 

7.Środa drugi dzień świąt Bożego Narodzenia  wspomnienie świętego Szczepana. Msze święte o godzinie 7.30; 9.30; 11.00; 13.00.

 

8. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża św. Piotra poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

9. Na czas Uroczystości Świąt Bożego Narodzenia i oktawy obraz Jezu Ufam Tobie pozostanie w kościele. I tak rodzina u której w dzisiejszą niedzielę kończy się nawiedzenie przynosi obraz do kościoła na Msze świętą o godzinie 15.30. Natomiast następna rodzina zabiera obraz z kościoła 2 stycznia w środę po wieczornej Mszy świętej

 

10. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościół do świąt Bożego Narodzenia i przyszłej niedzieli rodziny: Kotecki – Wawrzyniak 115; Cholewa 454; Cholewa 252; Szymański 483; Wójciak 280; Góra 406; Wójciak 377; Mlost 433; Schaeffer 128; Kruczek 158; Burda 515.

 

11.W naszej parafii rozpoczynamy zaraz po świętach, doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwaną kolędę. Zechciejmy dobrze się przygotować do tej wizyty, przeżyć ją jak najowocniej. Skorzystajmy z okazji, aby porozmawiać o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Pragniemy zanieść do Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Wodę poświęconą przez kapłana można otrzymać w zakrystii. Kolęda rozpoczyna się o godz. 8.30. Prosimy o podwiezienie. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. W tym tygodniu kolęda:

 

27.12 2012 (czwartek)

Ks. Proboszcz - Góra: od p. Bajorek – do p. Szatan

Ks. Marek - Dół: od p. Organista – do p. Krzanowski

 

28.12.2012 (piątek)

Ks. Proboszcz - Góra: od p. Sala – do p. Szewczyk

Ks. Marek - Dół: od p. Sala – do p. Urbański

 

29.12.2012  (sobota)

Ks. Proboszcz - Dudzino: od p. Zakrzyński – do p. Kruczek

Ks. Marek - Dół: od p. Wronka – do p. Sala

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »