shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 9.12.2012 Drukuj
08.12.2012.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

9   grudnia 2012

 

1.Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach. Dzisiejsza niedziela zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Oprócz modlitwy możemy na ten cel złożyć ofiarę do puszki  znajdującej się na bocznym ołtarzu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę

 

2. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami. Która wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami trwający Rok Wiary i tegoroczny program duszpasterski. Tylko jasnym umysłem jesteśmy zdolni świadczyć o naszej wierze i świadomie wołać: Przyjdź, Panie Jezu!

 

3. Wszystkich parafian zachęcam, do licznego udziału w Mszy Roratniej, odprawianej w naszym kościele w poniedziałek, środa, piątek o godz.17.00, a we wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00. Zapraszam dzieci z lampionami, młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania i dorosłych. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w zakrystii.

 

4. W środę po wieczornej mszy św.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z modlitwami za rodziny które przyjęły obraz Jezusa Miłosiernego.

 

5. Od czwartku w naszej wspólnocie parafialnej rozpocznie się Tridum Adwentowe, które przygotuje nas do świąt Bożego Narodzenia. Nauki poprowadzi siostra Consolata Majewska ze Zgromadzenia Sióstr Pallotynek  z Warszawy. Dzieci zapraszamy czwartek i sobotę na godz. 7.00, oraz w piątek na godz. 17.00 a w niedzielę na godz. 11.00. Młodzież zapraszamy w piątek na godz17.00 oraz w niedziele na godz. 9.30. Natomiast rodziców na naukę stanowa dla nich w sobotę po wieczornej mszy świętej. Spowiedź adwentowa w sobotę od godz. 8.00 do 9.30 oraz od godz.16.00 do 18.00. Dokładny program wywieszony jest w gablocie przed kościołem, oraz na stronie internetowej parafii.

 

6. W piątek od godziny 9.00 z posługa sakramentalną udamy się do chorych parafian. Bardzo proszę o zgłoszenie ich w zakrystii do czwartku.

 

7. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Częstochowskiej poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

8. Za tydzień trzecia niedzielę miesiąca o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z wypominkami rocznymi za naszych bliskich zmarłych.

 

9. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do przyszłej niedzieli następujące rodziny : Kicek 111; Gubała – Zięba 255/1; Gubała255/2; Sadzik 255; Woźnica 255/3; Kaim 354 oraz 172; Bajer 47; Brożek 565; Tondera 320; Raczek 342 oraz 295; Grabowski 311; Okarmus – Poznański 296; Bartosz 436.

 

10. W tym tygodniu patronują nam:

- środaNajświętsza Maryja Panna z Guadelupe, w 1531 objawiła się Indianinowi. To wydarzenie okazało się przełomowe dla całej społeczności Indian. W Maryi odkryli bliska im i zabiegająca o ich sprawy Matkę.

- czwartekŚwięta Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych

- piątekŚwięty Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, za co wyróżniono go tytułem doktora Kościoła.

 

11. Dyrekcja Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej w Krzyszkowicach zaprasza na kiermasz bożonarodzeniowy zorganizowany przez uczniów. Odbędzie się w niedziele 16 grudnia. Po Mszach świętych przed Kościołem będzie można zakupić kartki świąteczne i ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów gimnazjum. Dochód przeznaczony jest na zakup pomocy dydaktycznych dla szkoły. Za okazane wsparcie i życzliwość Bóg zapłać.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »