shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R

Dziś

18 Maja 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Aleksander,
Aleksandra, Alicja,
Edwin, Eryk, Eryka,
Feliks, Irina,
Liboriusz, Myślibor,
Wenancjusz
Do końca roku zostało 228 dni.
Odwiedza nas 5 gości

Gmina

Radny

Powiat

Radny

Koło Gospodyń Wiejskich

O Nas
Wydarzenia

Biblioteka

O Nas
Wydarzenia

Hejnał Krzyszkowice

Klub
Seniorzy
Juniorzy

Panel Użytkownika


Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
   
Ogłoszenia Parafialne 7.12.2014 Drukuj
06.12.2014.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

7 grudnia 2014

 

1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie.

 

2. Spróbujmy znaleźć czas na uczestnictwo w Mszach św. roratnich, które są celebrowane w naszym kościele w poniedziałek, środa, piątek o godz.17.00, a we wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00. Zapraszam dzieci z lampionami, młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania i dorosłych.

 

3. Jutro przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – święto patronalne Apostolatu Trzeźwości. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00; 10.00; 17.00. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej otrzymają medaliki. Zapraszam dzieci oraz ich rodziców.

 

4. W środę po wieczornej Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

5. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej oraz zelatorów Róż Różańcowych w piątek po wieczornej Mszy świętej.

 

6. W sobotę przypada 33 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.

 

7. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża Matki Bożej Częstochowskiej poprowadziła rozważanie tajemnic.

 

8. W ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia adwentowy dzień skupienia w naszej parafii w ostatnią niedziele adwentu tj.21 grudnia. Poprowadzi go ks. Zygmunt Wnukowski aktor, kapłan diecezji sandomierskiej Spowiedź święta będzie w dniu 22 grudnia. Już dzisiaj zapraszamy parafian do licznego udziału w tym dniu skupienia, który przygotuje nas do świątecznej spowiedzi.

 

9. W Adwencie chcielibyśmy odprawić Msze Święte dla osób obłożnie chorych w ich domach. Rodziny zainteresowanych prosimy o kontakt w tej sprawie.

 

10. W zakrystii można nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jak zwykle liczymy na wasze zrozumienie i hojność.

 

11. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła W tym tygodniu prosimy o przygotowanie  Kościoła do przyszłej niedzieli następujące rodziny: Sikora 214; Matoga 177; Pieczak 159; Półtorak 175; Zawiski – Syrek 170; Motyka 215; Serafin – Kopta 265; Pitala 432; Kruk 238.

12. W tym tygodniu patronuje nam:

·        Wtorek - święty Jan Diego, Indianin, ojciec rodziny, rolnik, jemu objawiła się Matka Boża w Guadalupe

·        Czwartek - święty Damazy I, papież

·        Piątek - Najświętsza Maria Panna z Guadalupe, W 1531 objawiła się Indianinowi. To wydarzenie okazało się przełomowe dla całej społeczności Indian. W Maryi odkryli bliska im i zabiegająca o ich sprawy Matkę. Jest patronka Meksyku, obrońców życia, matka pojednania i pokoju

·        Sobota - św. Łucja, dziewica i męczennica z czasów cesarza Dioklecjana, patronka niewidomych i chorych na oczy.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »