shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenia Parafialne 30.11.2014 Drukuj
29.11.2014.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

30 listopada 2014

 

1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym.

 

2. W dni powszednie Adwentu w poniedziałek, środa, piątek o godz.17.00, a we wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00. „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, dzieci z lampionami, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i dorosłych. Niech też nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Pół godziny przed „roratami” będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w zakrystii od dzisiejszej niedzieli. Do 11.grudnia odbywa się w sklepach zbiórka do paczek żywnościowych dla potrzebujących. W tej akcji zaangażowana jest również młodzież z naszego Gimnazjum.

 

3. Zgodnie z tradycją w tym tygodniu Pan kościelny rozpocznie roznoszenie opłatków wigilijnych, które dziś po każdej Mszy świętej są pobłogosławione. Przyjęcie opłatków przez rodzinę jest znakiem więzi ze wspólnotą  parafialną.

 

4. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i, z racji wspomnienia św. Franciszka Ksawerego, do modlitwy w intencji misji świętych o godz.16.30 z racji pierwszej środy miesiąca Różaniec prowadzony przez koło Radia Maryja

 

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed Mszą świętą ranną i wieczorną, oraz w sam pierwszy piątek od godz. 16.00.

- pierwszy czwartek po wieczornej Mszy świętej adoracja połączona z modlitwami o powołania do służby Bogu w Kościele oraz z okazji wspomnienia św. Barbary, dziewicy i męczennicy, w intencji górników i bezrobotnych, W tym nabożeństwie obowiązkowo uczestniczy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, po Mszy św. spotkanie w salce z prezentacją filmu.

- pierwszy piątek – Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00. Nie zapomnijmy o komunii świętej wynagradzającej Sercu Bożemu

- pierwsza sobotę po „roratach” o godzinie 7.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

6. W przyszłą niedzielę Różaniec Święty o godzinie 9.00. Bardzo prosimy aby Róża świętego Maksymiliana Kolbe poprowadziła rozważanie tajemnic. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 7.30. Natomiast ta róża która prowadzi różaniec zmiankę będzie mieć po mszy św. o godz.9.30. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona  na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy gest ofiarności na ten cel. Bóg zapłać tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary kopertowe na remont plebanii. Mamy dług za faktury, ale z Bożą pomocą i gorącym otwartym waszym  sercem, systematyczną ofiarnością go spłacimy.  

 

7. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Oprócz modlitwy będzie można na ten cel złożyć ofiarę do puszki znajdującej się na bocznym ołtarzu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

 

8.Serdeczne podziękowanie składam rodzinom które sprzątały Kościół w minionym tygodniu.  Bóg zapłać za ofiarę  na kościół. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie naszej świątyni do  przyszłej niedzieli następujące rodziny: Grabowski 644; Półtorak 132; Góralik 118; Poskróbek 375; Tylek – Pitala 68; Pajka 581; Piątek 566; Tylek 65;

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

- wtorekbłogosławiony Rafał Chyliński, prezbiter,

- środaświęty Franciszek Ksawery, misjonarz, główny patron misji katolickich;

- czwartekświęta Barbara; dziewica i męczennica, patronka górników i hutników;

- sobotaświęty Mikołaj; biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troską o ich sprawy materialne. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

 

10. Zmarł Edward Norek zamieszkały Krzyszkowice  97. Pogrzeb we wtorek 13.30 wprowadzenie do kościoła i Różaniec o godz. 14.00 Msza święta oraz odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku. Polecajmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Przy tej okazji chce poinformować ze od nowego roku liturgicznego na każdym pogrzebie będzie zbierana składka z przeznaczeniem jej na nowy Krzyż oraz odnowienie Figury Chrystusa  na naszym cmentarzu.

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »